Країни ЄС – основні торговельні партнери Тернопільщини

P6220002-nПротягом першого півріччя 2014 року загальний зовнішньоторговельний баланс експортно-імпортних операцій Тернопільської області склав 332,1 млн доларів.

Це – майже 159 млн доларів становить експорт та 173,2 млн долари – імпорт, повідомив в. о. начальника Тернопільської митниці Міндоходів Володимир Марцинюк.

Читайте також. Майже 650 мільйонів податку дали за півроку платники податків Тернополя і району

Основними учасниками зовнішньоекономічних операцій були торговельні партнери із 52 країн світу. Неабияк пожвавилися торговельні стосунки з ЄС, а саме з Польщею, частка якої становить 56,3% усього товарообігу, та Німеччиною – 6,0%, нагадують в Інформаційно-комунікаційному відділі Головного управління Міндоходів у Тернопільській області.

Частка імпорту з сусідньої Польщі в Тернопільську область становить 50% загального обсягу імпорту, тоді як з Німеччини майже 11%.

Довідково. Основними експортерами залишаються країни Європейського співтовариства, зокрема Польща, частка якої становить майже 65% від усього експорту, та країни-учасниці Співдружності Незалежних Держав – Росія та Білорусь.