Україна два роки готувала ліквідацію “Гіві”: з’явились нова несподівана версія спецоперації

Гіві з рацією командуєЛіквідацію одіозного “Гіві” – командира бойовиків банди “ДНР” – 8 лютого 2017 року провели українські спецслужби після двох років приготувань. Про це заявив журналіст Юрій Бутусов.

На своїй сторінці у Фейсбук, Бутусов прямо написав, що “Гіві” (справжнє ім’я Михайло Толстих) був знищений у кабінеті бази батальйону “Сомані” в окупованій “ДНР” Макіївці “в результаті операції українських спецслужб”.

Бутусов також спростував раніше поширену версію, що бойовика ліквідували пострілом вогнемета “Джміль”. За твердженням журналіста, кабінет “Гіві” разом із господарем був підірваний зсередини, причому дистанційно. Однак точного типу вибухівки, яка знищила Толстих, Бутусов не вказав.

"Це могла бути й міна. Кимось встановлена, тим, кого провели до "Гіві", хто зумів встановити міну і піти перед вибухом, та активувати бомбу в потрібний момент", - написав український журналіст.

Читайте також: Після вибуху, що виніс вікна на п’ятому поверсі, була пожежа — як підірвали «Гіві» (Фото)

Юрій Бутусов у дописі зазначив, що оприлюднення точної інформації - ще попереду, але "про це дізнаються як про одну з найбільш блискучих операцій, проведених патріотами України".

Читайте також: Тіло «Гіві» на ношах — опубліковані кадри з випаленого вибухом кабінету бойовика (Відео)

При цьому Бутусов підкреслив, що одіозний командир банди Толстих у списку бойовиків, яких мають ліквідувати, "був свого часу визначений як номер один".

Також журналіст зазначив у дописі, що ліквідація "Гіві" була останньою масштабною спецоперацією: "з того часу таких крупних акцій відплати такого значення на окупованих територіях не здійснювалося".

Читайте також: Замість лави підсудних — могила: як у «ДНР» поховали терориста «Гіві» (Фото, Відео)

Допис Бутусова викликав чимало скептичних коментарів, оскільки весь рік були повідомлення, які схиляли до думки, що бойовика "Гіві" прибрали свої ж пострілом з вогнемета "Джміль", тим більше, що українські спецслужби відразу після ліквідації Толстих заявили, що до цього не причетні.

Однак у відповідях до цих коментарів на своїй сторінці у Фейсбук Юрій Бутусов наполягає, що отримав нову інформацію.

"Були різні версії, зараз отримав більш визначену інформацію", - зазначив Бутусов.

Трохи згодом на подальші скептичні коментарі журналіст знову написав відповідь: "Та вважайте ради Бога, що свої його грохнули, я не проти) Можете навіть вважати, що прикурив біля у газової конфорки. У мене інша інформація".

Непрямим доказом того, що Юрій Бутусов виклав правильну версію про заслугу саме українських спецслужб у ліквідації "Гіві" рік тому, може слугувати коментар речника МВС України Атема Шевченка, що ледь не загубився у потоці коментарів до повідомлення Бутусова у Фейсбук.

Читайте також: «Доставка відмінна», — Мартін Брест описав «майже реальний» спосіб ліквідації терориста «Гіві»

У своєму коментарі Шевченко спростовує інформацію Бутусова, що таких великих спецоперацій на окупованому Донбасі, як ліквідація Толстих, спецслужби України за останній рік не проводили.

"Помиляєшся - здійснювалися, тільки цілі були не такі розкручені медійно, як Гіві", - написав Директор Департаменту комунікацій МВС України Артем Шевченко.

ф1