Україна вимагає від Росії допустити МАГАТЕ на окупований Донбас – результат переговорів ТКГ

Російська сторона від грудня минулого року продовжує ігнорувати запит МАГАТЕ на допуск своїх фахівців на окуповані РФ території Донбасу, щоб вивчити наслідки затоплення шахти “Юнком”, де в радянський час був проведений ядерний вибух.

Про такі результати засідання Тристоронньої контактної групи в режимі відеоконференції 16-17 лютого повідомила українська делегація у ТКГ.

Борис Гризлов не спромігся відповісти на пряме питання Глави української делегації щодо допуску інспекції МАГАТЕ на окуповані території“, – проінформувала українська делегація у Тристоронній контактній групі.

Як ідеться в повідомленні, українська делегація продовжує наполягати на допуску Росією фахівців МАГАТЕ до окупованих територій Донбасу.

"Україна залишає за собою право звертатися до світової спільноти, урядів та організацій з тим, щоб тиск на РФ посилювався, зазначена інспекція була проведена, а Україна змогла виконати свої зобов’язання в рамках Угоди між Україною та МАГАТЕ про застосування гарантій у зв’язку з Договором про нерозповсюдження ядерної зброї та Додаткового протоколу до цієї угоди", - повідомила українська делегація у Тристоронній контактній групі.

Читайте також: Кравчук: окупований РФ Донбас на грані катастрофи. Повна версія засідання Радбезу ООН до річниці Мінських угод (Відео) 

Нагадаємо, що про радіаційну загрозу Донбасу через недопуск Росією туди фахівців МАГАТЕ голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук говорив на засіданні Ради безпеки ООН 11 лютого.