“Україна перехоплює ініціативу”, – в ISW назвали вибір, перед яким ЗСУ поставили армію РФ (Карти)

Російські війська виснажені війною в Україні і втратили ініціативу – ISW. Фото – Генштаб ЗСУ

Перехоплення Україною стратегічної ініціативи у війні ставить командування армії Росії перед ключовою проблемою вибору: захищати позиції на Херсонщині чи на Харківщині.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Через успішний контрнаступ Збройних сил України на Херсонщині та на Харківщині армія РФ постає перед вибором. Ключова проблема вибору для окупантів – на який напрямок направляти більше своїх сил для втримання позиції.

"Якщо Україна зможе сильно натиснути на Ізюм при продовженні переходу в контрнаступ у Херсоні, то російські війська постануть перед важким вибором. Їм, ймовірно, доведеться вирішити або відмовитися від своїх західних позицій навколо Ізюма на користь захисту своїх наземних комунікацій (GLOC) далі на північ і схід, або виділити більше особового складу та техніки, щоб спробувати утримати нинішню лінію фронту", - заявляють в ISW.

Американські аналітики вважають, що стратегічну ініціативу у війні проти України армія Росії вже втратила.

"Україна, ймовірно, перехоплює стратегічну ініціативу та змушує Росію перерозподіляти сили і змінювати пріоритети зусиль у відповідь на українські контрнаступальні операції", - переконані в ISW.

Читайте також: ЗСУ відібрали у ворога ще два населені пункти і закріпились на нових рубежах (Мапа, Відео)

Нагадаємо, у Генштабі ЗСУ 4 серпня заявили, що на Харківському та Слов'янському напрямках українські військові за останній тиждень змогли просунутись вперед і покращити своє тактичне становище. ЗСУ звільнили там два населених пункти.