МОЗ офіційно дало перший дозвіл на використання в Україні вакцини від коронавірусу

Вакцина проти Covid-19, яка вже летить в Україну з заводу-виробника в Індії, офіційно схвалена до використання в Україні.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, йдеться про вакцину Oxford/AstraZeneca.

За повідомленням Мінохоронздоров’я, на реєстрацію в Україні ця вакцина була подана 15 лютого. 22 лютого МОЗ офіційно зареєструвало цю вакцину проти Covid-19 як препарат для екстреного застосування в Україні.

“Oxford/AstraZeneca (Covishield) подали на реєстрацію до Державного експертного центру Міністерства охорони здоров’я 15 лютого. В Україні діє закон, який спрощує процедуру реєстрації вакцин від Covid-19 та скорочує її до п’яти робочих днів”, – повідомили в МОЗ.

Там нагадали, що перша зареєстрвоана в Україні ваквакцина від Covid-19 розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Вакцину Oxford/AstraZeneca для екстреного застосування вже схвалила Всесвітня організація охорони здоров’я, також дозвіл на її використання дали Великобританія, Європейський союз та Індія.

Україна отримала інформацію від COVAX про постачання від 2,2 до 3,7 млн доз вакцин Oxford/AstraZeneca у І–ІІ кварталі 2021 року. Крім того, вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників. Україна також уклала додаткові прямі контракти на постачання вакцини від Covid-19, які розроблені за участю компаній AstraZeneca (Британія-Швеція) та NovaVax (США) і виробляються на потужностях Serum Institute (Індія)”, – проінформували в Міністерстві охорони здоров’я України.

Читайте також: Степанов показав вакцину від Covid-19, яка вже летить в Україну (Відео)

Як повідмоляла ІА “7 Днів-Україна”, 21 лютого глава МОЗ Максим Степанов проінформував, що особисто проконтролював відвантаження для України вакцини Oxford/AstraZeneca на заводі в Індії.