КПУ більше не братиме участі в українських виборах – рішення Мін’юсту на основі закону ВР (Відео)

комунізм-нога на прапоріКПУ з сьогоднішнього дня втрачає політичний статус і права політичної партії, у зв’язку з прийняттям Верховною Радою законів про декомунізацію.

Мін’юст підписав рішення, згідно з яким всі комуністичні партії України втрачають право бути суб’єктом політичного і виборчого процесу. Про це на брифінгу заявив секретар РНБО Олександр Турчинов.

Читайте також: Комуністична пропаганда в Україні заборонена — Верховна рада прийняла закон

Читайте також: Верховна Рада уточнила закон про заборону комуністичного і нацистського режимів

“Сьогодні день історичної справедливості. Сьогодні міністр юстиції, згідно з прийнятим Верховною Радою законом, підписав рішення, згідно з яким комуністичні партії, які є сьогодні в нашій країні, втрачають право бути суб’єктами політичного і виборчого процесу”, – цитує Турчинова 112.ua.

Читайте також: На Луганщині не стане Червоної Зорі, Первомайська та Жовтневого

Як прокоментував глава Мін’юсту Ігор Петренко, його відомство разом із правоохоронними органами зібрало величезну кількість доказів, які лягли в багатотомну справу. Суд через свою нездатність об’єктивно і чесно розглядати цю справу, затягнув її до цього року, сказав Петренко.

Читайте також: Мінус три: Мелітополь очистився одразу від трьох пам’ятників Леніну (Відео)

Нагадаємо, 9 квітня Верховна Рада підтримала пакет законів з декомунізації. Зокрема, було підтримано закон “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки”.

Читайте також: Музею Великої Вітчизняної війни в Києві більше нема — його переіменували

Зазначимо, що місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня. У КПУ заявляли про готовність взяти участь у виборах.

Повна версія брифінгу Петренка і Турчинова - телеканал "112 Україна"