Кожній дитині з особливими потребами в школі розроблятимуть індивідуальний план розвитку

гринУряд ухвалив постанову, яка полегшує доступ до освіти для дітей з особливими освітніми потребами. Зокрема, створити інклюзивний клас маожна буде навіть на підставі заяви батьків.

— Для нас дуже важливо, щоб кожна дитина з особливими освітніми потребами мала змогу навчатися у колективі однолітків і не була відірвана від реального життя суспільства, — каже міністр освіти і науки Лілія Гриневич.

Тож, тепер керівник загальноосвітнього навчального закладу може організувати клас з інклюзивним навчанням на підставі заяви батьків або законних представників дитини з особливими потребами, висновку психолого-медико-педагогічної консультації та за підтримки відповідного органу управління освіти.

Передбачається, що кожній дитині з особливими потребами у школі розроблятимуть індивідуальний план розвитку. Розклад уроків складатиметься з урахуванням індивідуальних особливостей, навчально-пізнавальної діяльності, динаміки розумової працездатності тощо. До розробки програми планують залучати не тільки фахівців, а й батьків чи законних представників дитини.