«Кожна людина має право на захист, а тим паче – судді», – головний міліціонер Тернопілля (Відео)

P1190031-n– Жодного переслідування активістів на Тернопіллі немає, – запевнив тимчасово виконуючий обов’язки начальника обласного управління міліції Олександр Богомол. – Я особисто зустрічався з активістами. Жоден із них нині не затриманий. Вони лише давали свідчення.

Про резонансні злочини та події, які трапилися у січні, він розповів під час брифінгу представникам засобів масової інформації. Зупинився Олександр Богомол і на події, що 16 січня трапилася у Кременці.

Читайте також. Тернопілля: рецидивіст, який забрав життя у 23-річної дівчини, — уже в СІЗО (Відео, Фото)

Нагадаємо, того дня громадські активісти провели пікет біля стін Кременецького райсуду. Усе завершилося «сміттєвою люстрацією» служителів Феміди. Міліція райвідділу порушила кримінальне провадження за ст. 296 ч. 2 – «хуліганство», а також ст. 377 ч. 2 – «насильство щодо суддів». Розслідування перебуває під контролем головного міліціонера Тернопілля.

На щастя, жодних фізичних ушкоджень суддя і голова суду не зазнали, уточнив правоохоронець.

- Кожна людина має право на захист, а тим паче – судді, - додав він. – Ви ж знаєте, що щодо захисту окремих категорій службовців, у тому числі – й журналістів, передбачені певні норми, бо у них – особливий статус.

За його словами, під стінами цього суду вже було кілька пікетів. Проходили вони спокійно. Тож попередні події не спонукали до посилення охорони суду. Під час пікету там було 10 правоохоронців. Серед них – як новачки, так і досвідчені «грифонівці». Але вони не змогли припинити протиправні діяння.

- Якби я там був, то стояв би перед смітником, - зауважив пан Богомол. - Але ви маєте зрозуміти, що було б, якби конфлікт між 15 міліціонерами і вдвічі більшим числом представників "Правого сектора" дійсно відбувся...

Тож нині окремо правоохоронці аналізують дії працівників міліції, які в момент мітингу перебували під стінами суду. Покарані будуть ті, хто недобросовісно виконував службові обов'язки під час так званої люстрації.

Натомість він стверджував, що жодних переслідувань щодо активістів немає і не буде. А буде – чесне розслідування справи, що викликала резонанс в усій Україні.

До речі, пояснив головний міліціонер краю і нюанси справи, що спричинила пікет. Виявляється, мера Почаєва таки визнали винним, але звільнили від покарання за зміною обставин. Крім того, у міліції підтримують рішення прокуратури щодо апеляції в цій справі. Кажуть, що розслідувати цей злочин було дуже складно і вони доклали максимум зусиль, аби на лаву підсудних сів бодай міський голова.

Загалом на Тернопіллі, за словами Олександра Богомола, зафіксували п'ять фактів "сміттєвої люстрації". У двох випадках справи закрили, бо люди заявили, що не мають претензій до тих, хто чинив протиправне. Два випадки, окрім кременецького, - на розслідуванні. Йдеться про «сміттєву люстрацію» вчинену проти Павла Федика, директора училища №4, якого суд відновив на посаді, та начальника інспекції Держархбудконтролю. Кажуть, останній чоловік, який лише перший день прийшов на роботу, після нападу потрапив до лікарні.

Софія Левицька