Кожен третій українець не вірить в існування коронавірусу, – дослідження соціологів

За даними Київського міжнародного інституту соціології кожен третій українець вірить, що вірус створили для скорочення населення.

Журналісти Громадського вислухали думки трьох людей з цього приводу і записали їх. Свої міркування висловили також лікарі.

От що із цього вийшло.

Тетяна Верестун, 24 роки. Педагог, навчалася в Київському університеті ім. Бориса Грінченка. Працює вихователькою в приватному дитячому садку. Каже, що за три тижні з того часу, як садок відкрили після карантину, захворілих немає. Зізнається, що за час карантину, якби не допомога батьків, то залишилася б без роботи.

Із самого початку я не сприймала все це серйозно і сьогодні не сприймаю. Я поділяю глобалістську теорію — вважаю, що це все створили для якихось цілей. Ви ж бачите, все хочуть перевести в онлайн, контролювати людей за допомогою різних програм. Мені здається, над усіма країнами є вище правління — якась еліта, яка всім керує. Вони спостерігають, чи вдасться їм маніпулювати людьми. Вони змогли нас зачинити вдома, залякати, вселити в нас страх, що це небезпечна хвороба. Є докази, що це небезпечна хвороба? По телебаченню не показали жодної лікарні, заповнених місць, якоїсь паніки в цих лікарнях.

Максим Тимченко, 37 років. Живе в Кам’янському. Працює у сфері торгівлі. По роботі їздить в Київ, Вінницю, інші міста України. Дорогою між містами бере попутників, бо любить спілкуватися. 

У певний момент це почало нагадувати пташиний, свинячий грип. Мені здалося, що буде так само, як і минулого разу. Як казав мій учитель історії: зброя масового ураження ХХІ століття — це інформаційна зброя. Тоді ми не розуміли, як це, тепер починаємо розуміти. 

Яке в мене ставлення? Гадаю, що якась пневмонія є, захворювання, яке поширюється повітряним шляхом. Але, може, нам чогось недоговорюють? Цифри, наслідки, як переноситься. Я вірю в цей сторічний цикл, що планеті треба очищуватися. Звісно, краще це робити не війнами, а якоюсь такою пандемією. Це штучно зроблено. Є в цьому логіка, бо кажуть, що найбільше страждають літні люди зі слабким імунітетом.

Еріка Шекура. 44 роки. Живе в місті Сваляві Закарпатської області. Торгує на базарі одягом. Каже, що через карантин закриті всі санаторії в місті й поблизу, а це — дохід для багатьох.

То цирк на дроті. Лікують людей від звичайного запалення. Чого боятися? Запалення? Чи ми його в житті не мали?

Це комусь вигідно. Буде ж вакцина, її можна буде всім продавати і на цьому заробляти. Виникають у нас сварки, є дуже віруючі в те. Кажуть, навіщо на роботу ходите? А як не ходити? Не хочеш працювати — закрийся вдома і сиди, не виходь нікуди. Це не на базарі, тут у нас всі адекватні. Вся моя родина мою думку поділяє. 

Мені так здається, от є хворі на той вірус, нехай вони лікуються в лікарнях, а є ті, хто лікується вдома і без симптомів. То якого **єна закривати половину Сваляви, санаторії? Там, де можна проконтролювати взагалі все. Там у нас найбільше персоналу працює, найбільше людей.

Відповідає лікар Роман Глущенко. Він працює з Covid-19 в іспанській Сарагосі від самого початку пандемії. 

Відсутність доказів не є доказом відсутності. Не буду заглиблюватися в тему вродженого імунітету і набутого — вони обидва вплинули на кількість безсимптомних хворих. І коли кажуть: «Я не хворів і не знаю тих, хто хворів» — це всього лише те, що ми можемо побачити очима. Це верхівка айсберга. Все інше ми не бачимо, як не бачимо і сам вірус. 

А що під водою? Позитивні випадки, про які не повідомляють через збій системи нагляду. ПЛР-тести, які не вдалося опрацювати. Ті, хто мають симптоми, але не перевірялися. Ті хто мають слабкі симптоми або взагалі безсимптомні. І все це приправляємо кількістю зроблених тестів. Фахівці зі мною погодилися б, що реальних випадків за весь час в Україні не 40, а 150 тисяч. 

Якщо ви не хворіли і не хворіли ваші знайомі, це означає, що держава між порятунком економіки й життів ухвалила правильне рішення, і в нас не все так погано, принаймні з цінностями. Якби комунікація була кращою з самого початку, то люди зрозуміли б, що проблема цієї хвороби в тому, що якщо захворіє 250 тисяч (якщо ви вже наводите як аргумент, скільки людей хворіють на грип чи на ВІЛ щорічно), то без вакцини і ліків усі ці 250 тисяч зляжуть у лікарнях одночасно. А медична система, яка ледь дихає і так, з другими і третіми хвилями просто загнеться. І пацієнти з онкологією, інсультами, політравмами просто не зможуть отримати медичну допомогу. Через це смертність злетить. Тому перші тижні мав бути карантин. Тепер ніхто не каже сидіти вдома, просто треба дотримуватися базових принципів — маски, дистанція, чисті руки — щоб ці зусилля не пішли до біса.

В Україна кожен четвертий-п’ятий лікар захворів. Якщо вам плювати на себе, подумайте про інших. Вбиває ж не вірус, а наслідки. Гіперзапалення, коли легені заливає гній. А в нирках і судинах з’являються мікротромби.

Далі — про конспірологічні теорії.

Вірити в них не дурниці, але дурниці — не оцінювати тверезо факти й дослідження. Якщо це всесвітня змова, якщо витівки Більдерберзького клубу, нехай так. Але в нас є проблема і її треба вирішувати, а не заперечувати. Може, перевіримо вашу удачу? До речі, хотілося б нагадати, що колапсом вважається момент, коли хоча б одній людині відмовили в місці в реанімації. У Мадриді вони були заповнені на 300% — в бібліотеках та операційних. А льодові палаци використовували як морги.