Корвет “Тернопіль” після “війни” з терористами повернувся додому

 

Гроза тероризму Фото: upi.org.ua
Гроза тероризму
Фото: upi.org.ua

Протичовновий корвет Військово-Морських Сил Збройних Сил України “Тернопіль” під командуванням капітана 3 рангу Олега Григор’єва в ході середземноморського плавання виконав усі завдання в рамках антитерористичної операції НАТО “Активні зусилля” і повертається в Севастополь.

Про це повідомили у прес-центрі командування українських ВМС.

У п’ятницю 15 листопада протичовновий корвет “Тернопіль” проходить чорноморські протоки Дарданелли і Босфор. За попередньою інформацією, у Севастополі корабель зустрічатимуть в другій половині суботи 16 листопада.

Під час патрулювання у визначених районах Середземного моря, екіпаж українського корабля здійснив практичні дії з моніторингу цивільного судноплавства.

За попередніми даними, “Тернопіль” під час походу пройшов понад 4,5 тисяч морських миль. Знаходячись в оперативному підпорядкуванні НАТО, корабель під час патрулювання опитав понад 75 надводних суден, відвідав бази Суда (острів Крит, Греція) і Акзас-Карагач (Турецька Республіка).

Раніше повідомлялося, що “Тернопіль” вирушив із Севастополя до Середземного моря 8 жовтня, а 28 жовтня вирушив на патрулювання з військово-морської бази Туреччини Акзас-Карагач до заданих районів Середземного моря для виконання завдань антитерористичної операції НАТО “Активні зусилля”.

Нагадаємо, практична фаза антитерористичної операції НАТО “Активні зусилля” у Середземному морі розпочалася 6 жовтня 2001 року. Мета операції – запобігання незаконному переміщенню зброї, наркотиків, попередження терористичних актів, торгівлі людьми та здійснення контролю за судноплавством.

Саме протичовновий корвет “Тернопіль” був першим кораблем українського флоту, який з 2007 року долучився до операції “Активні зусилля”. Востаннє “Тернопіль” виконував подібне завдання у Середземному морі наприкінці 2010 року.

Окрім “Тернополя”, в цій операції свого часу також брали участь фрегат “Гетьман Сагайдачний” (який наразі бере участь в операції НАТО з протидії піратству на морі “Океанський щит” в північно-західній частині Індійського океану) і корвет “Луцьк”.

За матеріалами РБК