Корвет “Тернопіль” нині блокують до 20 бойових одиниць Чорноморського Флоту Росії

крим– Ситуація після «референдуму», що був інспірований і проведений кримською владою за підтримки і втручання Російської федерації на півострові, для наших військових – важка, – каже один з авторів книги «Протичовновий корвет Тернопіль» – тернополянин Ігор Крочак.

Важка вона передовсім тим, що люди там не знають усіх задіяних механізмів офіційним Києвом – як на військовому, дипломатичному , так і на політичному рівнях. Тож дії нашого політичного і військового керівництва видаються їм запізнілими і недостатніми.

Читайте також. Тернополяни зібрали ще 100 тис. грн для екіпажу корвету “Тернопіль”

– І такі думки відвідують наших військових на фоні усієї можливої «атмосфери вакханалії перемоги», що панує зараз у Севастополі і в інших населених пунктах Криму, у проросійських сил і великої частини населення, – переповідає чоловік новини, які дізнався для Інформаційного корпункту підтримки ВМС України.

Щодо самого «референдуму» та його перебігу, то за телефонним повідомленням тернополянина Володимира Ханаса із Сімферополя, кричущими порушеннями 16 березня були такі: недопущення працівників ЗМІ до «виборчих дільниць» без спеціальної акредитації, а фактично це означало повне блокування об’єктивної інформації, оскільки отримати таку акредитацію дуже важко. Окрім того, на дільниці не допускали міжнародних спостерігачів з країн, які мають відмінну від кремлівської точку зору. У Білогорському районі, наприклад, зафіксували випадки примусу до голосування кримчан людьми, які позиціонують себе із «самообороною Криму».

Читайте також. У Національну гвардію пропонують вступити або допомогти їй фінансово

Нагадаємо, Володимир Ханас входить до групи «Майдан моніторинг», у діяльність якої входить стеження за станом дотримання конституційних прав і свобод в Україні та їх захист. У Криму нині працюють 12 таких волонтерів.

- Зі спілкування з нашими військовими я зрозумів, що політики у Києві повинні рішуче оголосити етапи вирішення проблеми, що виникла у Криму, - додає пан Крочак. - Усім українським політичним силам потрібно зробити висновки з перебігу кримських подій, щоби не допустити до реалізації проросійських сценаріїв на південному сході України.

У майбутньому військово-морське питання, питання військової доктрини України, на його думку, має бути опрацьоване з урахуванням реального стану речей щодо захисту інтересів України.

Читайте також. У Тернополі більше не хочуть давати хабарі, допомагають хворим і будують плани

- Зараз тільки навпроти протичовнового корвета «Тернопіль» в Севастопільській гавані у диспозиції є до семи бойових одиниць Чорноморського флоту, - додає тернополянин. - Вихід у море блокує теж певна кількість сил. Загалом - до дванадцяти бойових одиниць. Найменші дії на борту наших кораблів, як то вихід швартовочної групи на бак чи інше, активізують екіпажі блокуючи сил. Тож прорив, який здійснив наш сторожовик у 1992 році, сьогодні - малоймовірний.

Звичайно, продовжуватися блокада до безкінечності не може.  Тож потрібне нагальне вирішення проблеми дипломатичним шляхом. Моряки сподіваються, що для цього у Києві докладуть максимум зусиль.