“Корупція – це злочин, тож люди, які беруть чи дають хабарі, грішать” – священик (Відео)

гахКорупція – це гріх, на цьому наголошують священики. Підприємці, громадські активісти, молодь, культурні діячі, духовенство Тернополя погоджуються: хабарництво і корупція – це зло, з яким треба боротися.

Читайте також. Готуємося до Великодня: як Тернополем їхав Ісус на ослику (Фото)

Люди нагадують, що у час великого посту треба задуматися над своїм життям і змінитися на краще, а отже не давати і не брати хабарі. Про це – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– Хабарник – людина, яка отримує зарплату, яка займає певне місце роботи і, крім того, ще й вимагає додаткової винагороди за свою працю. Вона за одну і ту ж роботу отримує фактично подвійну винагороду. Це суперечить будь-яким моральним принципам, – говорить голова громадської організації “Рідний край” Ольга Колос.

Першопричиною будь-якого злочину є гріх, пояснює отець Олег Гах. Корупція – це злочин, а отже, люди, які беруть чи дають хабарі, грішать. При сповіді християнин має обов’язково у цьому покаятися.

Читайте також. “Біблія – книга, яка описує досвід спілкування Бога з людиною”, – отець Іван Січкарик

– Церква засуджує гріх. Причому щодо хабарництва засуджує обидві сторони: і сторону, яка спричиняє до того, щоб давали хабар, і також засуджує ту людину, яка хабар дає, – пояснює речник Тернопільської архиєпархії УПЦ Київського патріархату отець Олег Гах.

За один день корупцію подолати неможливо, погодилися учасники зустрічі, що відбувалася нещодавно у бібліотеці. Проте лише говорити про цю проблему – мало, треба переконати людей відмовитися від хабарів. У результаті обговорення ухвалили резолюцію про боротьбу із корупцією, яку озвучать на сесії обласної ради 17 квітня. Долучитися до обговорення закликають і інших.

Читайте також. Тисячі тернополян освятили вербу в Архикатедрі (Фото, Відео)

– Ми запропонували від обласної ради на райони долучитися до громадської ініціативи “Я не беру» – «Я не даю хабарі”. Фактично від половини районів уже є зворотна реакція, вони готові долучитися до виконання резолюції круглого столу, – стверджує заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.