Коронавірус ми переживемо. Народ і країна не виживуть без землі − Олег Барна

олег барна1Петро Порошенко і фракція «Європейська солідарність» у Верховній Раді дала нам шанс урятувати країну та врятувати землю, примусивши монобільшість проголосувати за правки до законопроєкту, які обмежують кількість продажу землі в одні руки до 100 га, продаж землі іноземцям, росіянам, не дозволяють продавати державні та комунальні сільськогосподарські землі, відстрочують початок запуску продажу землі на липень 2021 р.

Якщо відверто, то як юрист і колишній член антикорупційного комітету ВРУ я можу сказати, що ці правки, хоч і позитивні, та їх можна юридично обійти.

Ось які запобіжники нівелюються:

— через 1000 підставних осіб одна особа може скупити 100 тис. га українського чорнозему, які з часом переоформить на себе. Типовим прикладом є діяльність представників, найнятих агрохолдингами, які агітували в селах, переконували селян, пайовиків віддавати землі в довгострокові оренди конкретним фірмам. За це отримували комісійні за кожен пай. Ось так і далі будуть «заробляти», але вже на продажу землі;

— через отримання громадянства та через оформлених підставних осіб іноземці зможуть скупити землю на первинному ринку в селян. А потім узаконять за собою право власності шляхом вторинного перепродажу. Це може бути як із прийняттям правки до закону, так і без неї на підставі рішення Європейського суду з прав людини, котрий визнає не чинним дію цього Закону України в частині обмеження продажу української землі за фактом громадянства на підставі ратифікованих Україною міжнародних норм, прав і свобод, зокрема щодо розпорядження власністю.

Вже сотні тисяч іноземців (громадян Росії, арабських країн, Ізраїлю, Китаю, Африки, Америки, Європи) давно мають громадянство України як і тисячі іноземних аграрних підприємств (із російським, арабським, китайським, ізраїльським… капіталами) офіційно зареєстровані в нашій державі, а тому вони всі вже мають законне право скуповувати українську землю за цим законом (юридичні особи набудуть таке право через два роки).

Продаж державних і комунальних земель з легкістю пройде по схемі безкоштовного «розпаювання» державних господарств і безкоштовної передачі комунальної землі для особистого селянського господарства під городи спершу у приватну власність селянам, працівникам, тощо, з подальшим правом «новоспечених власників» перепродати кому не-будь, зокрема й іноземцям…

Банки вже мають право забирати землю під кредитну заставу чи за борги з подальшим перепродажем кому-небудь і без обмежень. В Україні вже зареєстровано дуже багато банків, власниками котрих є іноземці, зокрема росіяни.

Багаті олігархи, місцеві спекулянти зможуть задешево скупити землю у зубожілих селян, щоби через кілька років перепродати її іноземця у десятки разів дорожче. Тобто, селяни, власники землі все одно залишаться біля розбитого корита, отримавши копійки за землю нашої нації, наших майбутніх поколінь.

А хто дасть гарантію, що завтра моно більшість, яка нині в парламенті, не проголосує за відміну цих правок і докорінно змінить закон, надаючи можливість продавати землю без будь-яких обмежень?!

Якщо хтось, може, готовий бити себе в груди, заявляючи, що його ніхто не примусить продати свою землю, що, мовляв, селяни не такі дурні, щоби її продавати, що соцопитування показують, що багато людей проти продажу і на референдумі не дозволять продавати іноземцям, то я вас, краяни, розчарую.

Можуть примусити продати землю:

1. засобами адміністративного, юридичного, податкового тиску, фінансової кабали, зубожіння неукраїнська влада за вказівкою неукраїнського каганату, заставить власників (аграріїв, фермерів, селян…) відмовитися від своєї землі та продати її;

2. не дай Боже, хтось з родини захворіє — поспіхом продаватимуть не будинок, а землю;

3. свою немудрість люди довели вибором неукраїнського і нехристиянського актора своїм президентом, що підтверджує: більшість приймає рішення щодо визначальних, фундаментальних державних питань емоційно, а не опираючись на глибоке, виважене критичне мислення;

4. на референдумі більшість людей проголосує за продаж землі, а тим паче іноземцям, сподіваючись хоч щось отримати «на халяву», бо людей це не пече: землю отримали задарма і городи, і під час розпаювання землі колгоспів, радгоспів. Пригадайте: на початку 90-х років минулого століття задарма (по 20 — 30 грн) продавали свої ваучери, сертифікати, акції, фактична вартість котрих була понад 10 тис. грн), позбавляючись власності на майно під час приватизації. Тому питання безпеки, оборони, стратегічних галузей, зовнішньої політики, землі як основного багатства нації, а не окремо кожного з нас, не повинно вирішуватися некомпетентною масою, не повинно виноситися на референдум.

На початку грудня минулого року в Національній академії наук України, куди я був запрошений, відбувся круглий стіл «Українська земля: від Кобилянської до Зеленського» за участю науковців, провідних юристів, фермерів, ректорів аграрних університетів, політиків. Обговорили та проаналізували можливі наслідки кількох сценаріїв початку продажу землі в Україні. Дійшли висновку, що всі вони ведуть до знищення українського села, добробуту громадян і незалежності країни. Різниця цих сценаріїв полягає тільки в часі: від 5 до 20 років.

МВФ як комерційна структура вимагає гарантії повернення кредиту та його застави під ліквідні активи, яким в Україні вони давно вже вбачають землю, котру зможуть забрати внаслідок нездатності країни повернути гроші через некомпетентну, непрофесійну, або умисно злочинну владу, що має мету довести країну до штучного дефолту.

Насправді, як би ми не хотіли цьому вірити, діяльність монобільшості «слуг народу» у ВРУ, є віддзеркаленням злочинної співпраці Коломойського і Путіна із знищення України:

доведення України до економічної кризи і дефолту (економіка падала ще до епідемії коронавірусу);

прийняття закону про ринок землі нібито як одного із двох необхідних для отримання дешевого кредиту від МВФ для недопущення дефолту, виплати пенсій, зарплат, що, мовляв, відкриває продаж нашої землі, але не повертає нас до Росії;

створення штучних перешкод (16 тис. правок до закону) для неприйняття антиколомойського закону, що стосується недопущення повернення йому націоналізованого ПриватБанку, й унеможливить отримання дешевого кредиту від МВФ, заставить Зеленського брати «дешевий» кредит у Путіна, як це зробив Янукович у 2013 р., зрадивши національні інтереси.

Для того, щоб українці не мали навіть мінімальних шансів протидіяти скупці землі чужинцями, людей залишать без зарплат, допомоги, доведуть до зубожіння. А щоб вижити, відкрили ломбарди, щоби люди віднесли туди останні цінні речі, залишившись без копійки. Цим і підштовхнуть до продажу землі.

Нас просто тупо і нагло використовують і підводять до необхідності самим спродувати свою землю.

Саме тому, будучи депутатом ВРУ, за запрошенням В. Козаченка із аграрного комітету та інших колег я неодноразово мав зустрічі із представниками світових банків щодо можливості кредитування аграріїв, фермерів під два — три відсотки річних, розкривав схеми прихованої скупівлі землі, впровадження яких домагалися під «дешеві» кредити.

Люди можуть продавати тільки те, що самі створили: заводи, підприємства, будинки, авто… Землю не ми створили, її дарував Всевишній для існування, проживання, щоб ми на ній працювали на себе, на благо країни, зберегли та передали нащадкам. Початок продажу землі — початок ліквідації України. А будь-які обіцянки чи намальовані гарні картинки — обман проплачених аферистів, котрі працюють за гроші світових фінансових кланів і виконують їх завдання із скупки найціннішого, що може бути у кожного народу — землі.

Саме тому цей закон із усіма позитивними правками таки має бути скасований ВРУ, або не підписаний президентом Зеленським під дією тиску народу, про що я заявив одразу після його прийняття. Єдиним виходом збереження землі у власності нації і нашої державності є надання безтоварного (не продається) статусу сільськогосподарській землі за прикладом ізраїлю, Канади, Англії… А ті, хто отримав сільгоспземлю безкоштовно, тепер є її власником і хоче продати, то викупити його землю має тільки держава, громада, які в згодом будуть її надавати в довгострокове безкоштовне користування без права власності, права перекористування дрібним фермерам.

Не влада, не випадково обрані обманом чи маніпуляціями депутати Верховної Ради мають вирішувати долю країни й майбутнього наших дітей, а ми — народ, нація, сказавши: «Ні закону про продаж української землі!». Щоправда, якщо ми є ще народом і нацією.

Петро Порошенко і депутати «Європейської солідарності» дали нам шанс не допустити розпродаж землі, відтермінувавши його. Але не треба себе заспокоювати та чекати до липня 2021 р., бо монобільшість може передумати та змінити цей закон. Але я не бачу і не чую про жодне рішення сільських, міських рад із зверненнями до президента Зеленського про непідписання цього закону, до депутатів ВРУ — про його відміну. Тож, хто ми є на місцях? Може, вірус сепаратизму совковості та байдужості набагато гірший за пандемію коронавірусу, котрий ми переживем, але країни і нація без землі існувати вже не буде! Коронавірус не такий страшний, як кулі ворогів, які вбивають наших воїнів, котрі боронять нашу країну і нашу землю! Про них ми поступово забуваємо, емоційно відволікаючись на штучно створені чи маніпулятивно роздуті інформаційні фейки, проблеми…

За що гинуть наші захисники? Що ми залишимо після себе, свого паразитичного існування на Богом даній нашій землі?! Чи готові скористатися шансом врятувати нашу землю та не допустити дію цього закону про її продаж із 2021 р. — вирішувати нам самим.

Народний депутат

8 скликання Олег Барна.