Копіювали секретні документи, щоб передати закордон: СБУ затримала зловмисників (Фото)

Служба безпеки України у Запоріжжі заблокувала спробу нелегальної передачі до однієї з країн Східної Азії новітніх військових технологій, які підлягають державному експортному контролю.

За грошову винагороду зловмисники намагались переправити іноземцям секретну документацію щодо виробництва авіаційних двигунів для винищувачів і бойових гелікоптерів.

За даними контррозвідки СБУ, схему організував колишній посадовець одного з потужних оборонних підприємств регіону. До протиправної діяльності він залучив трьох нинішніх працівників.

Саме вони здійснювали приховане копіювання таємної інформації з робочих комп’ютерів і зразків технічної документації. Отримані відомості організатор оборудки планував за гроші передати іноземним представникам через закриті канали електронного зв’язку.

За попередніми висновками фахівців оборонного-промислового комплексу України, у разі отримання відповідних технологій іноземці могли налагодити власне виробництво модернізованих авіадвигунів.

Під час обшуків у робочих кабінетах та за місцями проживання зловмисників правоохоронці виявили: електронні носії інформації з технічною документацією військового призначення; засоби зв’язку, які використовували для комунікації із зарубіжним «замовником»; 30 тис. дол., які вони отримали як завдаток за нелегальний експорт.