Концерт, якого чекали давно: два уславлених колективи бандуристів вперше виступили на одній сцені (Відео)

фото: Голос Америки Дві капели бандуристів - з України і з Північної Америки - разом на сцені
фото: Голос Америки
Дві капели бандуристів – з України і з Північної Америки – разом на сцені

Національна капела бандуристів імені Майбороди поновила свою діяльність у Києві 1946-го року. Тоді ж таки, після війни, мистецтво бандури пустило своє коріння й на іншому континенті – у Нью-Йорку, Детройті, Торонто, куди емігрували учасники первісного київського колективу.

І ось у Києві відбувся концерт, якого чекали кілька поколінь музикантів. На сцені драматичного театру імені Франка виступили разом бандуристи з України і з Америки, пише Голос Америки.  Це історичний концерт: на одній сцені вперше зійшлися два славнозвісних колективи. Обидва – гілки одного дерева, спадкоємці створеної сто років тому Київської капели бандуристів, долю яких розділила Друга світова війна.

Два уславлених професійних колективи – Національна капела бандуристів імені Григорія Майбороди і Українська капела бандуристів імені Тараса Шевченка з Північної Америки – беруть початок з одного джерела. Це Київський кобзарський хор, створений в далекому 1918 році. Після Другої світової війни долі учасників хору розійшлись. Частина залишилася в Україні й зберігала кобзарські традиції під гнітом ідеологічних переслідувань. Друга частина первісного колективу емігрувала до США і Канади і плекала кобзарське мистецтво на чужині. Тепер вони вперше зустрілися на одній сцені.

«Сьогодні дуже велика подія, 100-річчя капел бандуристів, – каже соліст Національної капели бандуристів України Олексій Савчук. – Це капела американська, з Північної Америки, і капела України імені Григорія Майбороди».