Конституційний суд пояснив, чому прийняв скандальне рішення

В Конституційносу суді заявили, що антикорупційне законодавство, яке існувало в Україні досі, дозволяло притягти до відповідальності осіб, які такої відповідальності нести не мали.

Про це йдеться в офіційній заяві, розміщеній на сайті Конституційного суду України.

У КСУ заявили, що своїм рішенням суд виступив за антикорупційну реформу в Україні.

“На переконання Конституційного Суду України, антикорупційна реформа в Україні стала беззаперечною вимогою суспільства. Проте як антикорупційна, так і судова реформи повинні реалізовуватися без порушення принципу незалежності судової влади та з дотриманням принципу конституційності.

Дослідивши склад злочину, передбаченого статтею 366-1 КК України, Конституційний Суд України дійшов висновку, що використання юридичних конструкцій, у яких відсутній чіткий перелік законів, унеможливлює однозначне визначення кола суб'єктів злочину, а відсилочні норми унеможливлюють встановлення кола їх адресатів. Як наслідок, до відповідальності за умисне неподання декларації може бути притягнуто осіб, які не можуть бути учасниками правовідносин з декларування, а тому свідомо не виконали такого обов'язку. Зазначене не узгоджується з поняттям правової держави та принципом верховенства права, закріпленим у частині першій статті 8 Основного Закону України, зокрема такими його елементами, як юридична визначеність та передбачуваність закону.

Із наведених позицій Конституційного Суду України вбачається, що законодавцем має бути запроваджено таке антикорупційне законодавче регулювання, яке забезпечить дотримання принципу верховенства права, складові якого: юридична визначеність, передбачуваність, пропорційність та співмірність", - сказано в заяві КСУ.

Читайте також: Президент хоче звільнення всього складу КСУ: текст проєкту закону (Відео)

Тим часом сьогодні під КСУ сотні активістів вимагали відставки суддів Конституційного суду України.

Читайте також: Фаєри і дим під КСУ: активісти “відправляють” суддів до Ростова (Відео)

Більше подробиць - у відео ТСН.