Конституцію Пилипа Орлика вивчатимуть учні звільнених міст України – Зеленський (Відео)

Перша писемна Конституція Європи – Конституція Пилипа Орлика – є першоосновою Конституції України. Тому її перекладуть українською мовою і направлять у школи.

Про це президент України Володимир Зеленський заявив сьогодні у відеозверненні з нагоди 26-ї річниці Основного закону України.

“Конституція Пилипа Орлика, якій понад 300 років. Її називають першою писемною Конституцією Європи. І минулого року вона вперше побувала вдома, в Україні. Була виставлена в Києві, але справедливо, щоб її читали в кожному куточку України. Для цього вона буде перекладена з латині на українську мову, і десятки тисяч примірників відправляться в українські школи! Ми впевнені, що рано чи пізно і Конституцію Пилипа Орлика, і Конституцію незалежної України, і решту предметів української школи точно вивчатимуть щасливі та усміхнені наші дітки – в Донецьку, Луганську, Маріуполі, Херсоні, в Криму!” – наголосив Президент України.

Президент підкреслив, що унітарність, суверенітет, територіальна цілісність України - це норми Основного закону України, за які зараз громадяни України воюють проти російського агресора. Українці завжди були народом, який жив за правилами демократії. Тому Росії, громадяни якої не вміють відстоювати свої права і свободи, ніколи Україну не перемогти, наголосив Володимир Зеленський.

"За все це ми воюємо сьогодні. Щоб відстояти, визволити й відновити. Щоб наші майбутні покоління мали права, наше покоління не має права здатися. Не маємо ми й такого бажання. Ворог не зможе усвідомити силу, з якою ми готові битися за свою волю, за свої права та свободи. Той, хто не має цього сам, ніколи не позбавить цього інших. Саме тому для нас неминучою є перемога. Для ворога неминучим є покарання. І воно настане. Настане й мир", - упевнений Президент України.