Конкурс: облрада Тернопілля профінансує 50% витрат на проекти місцевих громад

картаЯкщо місцева рада на Тернопіллі хоче щось зробити корисне для громади, то облрада готова профінансувати 50% витрат на здійснення цього проекту.

Читайте також. Бюджет Тернопілля – економія на заходах, поїздках, семінарах і комп’ютерах (Відео)

До речі, про проведення у 2014 році обласного конкурсу проектів розвитку місцевого самоврядування в Тернопільській області інформував членів асоціації «Ради Тернопільщини» керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Ігор Дулеба. Про це повідомив сайт обласної ради.

– На сесії обласної ради було затвердили обласну комплексну «Програму розвитку місцевого самоврядування в Тернопільській області на 2014-2018 роки».  Вона орієнтована на активізацію громад Тернопільської області та таким чином на вирішення їх проблем соціально-економічного розвитку, – каже свободівець.

Виконуватимуть все у два етапи: перший етап 2014-2015 роки та другий етап 2016-2018 роки. У рамках програми, за його словами, передбачили:

Читайте також. Інвестиції – індикатор роботи влади на Тернопіллі (Фото, Відео)

– проведення щорічного обласного конкурсу проектів розвитку органів місцевого самоврядування;

– впровадження елементів електронного врядування в органах місцевого самоврядування Тернопільської області та забезпечення функціонування системи інформаційного забезпечення діяльності;

– обмін досвідом та сприяння розвитку місцевого самоврядування.

– Учасниками конкурсу є органи місцевого самоврядування Тернопільської області, які у встановленому порядку зареєстрували проект розвитку відповідної адміністративно-територіальної одиниці, попередньо схвалений рішенням відповідної ради, – додає пан Дулеба.

Читайте також. Органам самоврядування в Україні треба повернути реальну владу, – думка тернополян (Відео)

Перша категорія учасників – проекти сільських рад. Друга категорія – проекти селищних і міських рад. Третя категорія учасників – проекти міських рад обласного значення та районних рад.

Видатки обласного бюджету складають 50% від вартості проекту, але:

– не більше 25 тис. грн. – для першої категорії;

– не більше 38 тис. грн. – для другої категорії;

– не більше 50 тис. грн. – для третьої категорії.

Читайте також. “Якщо область аграрна – допомагайте селу, якщо туристична – давайте туди гроші”, – голова бюджетної комісії (Відео)

Окрім обласного конкурсу проектів, передбачена ще реалізація двох напрямків програми. Впровадження елементів електронного врядування в органах місцевого самоврядування Тернопільської області та забезпечення функціонування системи інформаційного забезпечення діяльності. У планах – і обмін досвідом та сприяння розвитку місцевого самоврядування.

– Важливим у нових умовах є вивчення, узагальнення й розповсюдження позитивного досвіду роботи районних, сільських, селищних, міських рад у вирішенні питань, пов’язаних із життєдіяльністю територіальних громад, організація ефективної взаємодії депутатів усіх рівнів. З цією метою планується налагодження співпраці Тернопільської облради з органами місцевого самоврядування інших областей України та зарубіжних країн, встановлення відзнак голови Тернопільської обласної ради, – підсумував він.

Довідково. Докладно читайте – тут і тут.