Конфліктна ситуація під Києво-Печерською лаврою – протистояння дня в столиці (Відео)

Фото - Twitter УП
Фото – Twitter УП

Конфліктна ситуація назрівала сьогодні під Києво-Печерською лаврою. Там зібралися патріотично налаштовані активісти та прихильники Путіна і УПЦ (МП).

Безпосередньо на території Києво-Печерської лаври вранці зібралися парафіяни Московського патріархату та прихильники “Русского міра”, які планували провести хресний хід столицею. За даними журналіста “5 каналу“, усього в Лаврі зібралось до 250 осіб.

Близько полудня ситуація дещо загострилась – до Лаври підійшла колона української молоді із патріотичними гаслами та символікою. Вони мали на меті пікетувати храмовий комплекс, в якому, за їх інформацією, планувалося провести сепаратистську акцію зі створення так званої “Київської народної республіки”. Очевидці, які перебували всередині, підтверджували наявність всередині агітаторів, які намагались закликати проросійських парафіян до збройного заколоту.

Також біля Києво-Печерської лаври зібрались парафіяни Київського патріархату, які хотіли здійснити молебень і та пройти до церкви Всіх Святих.

Читайте також. У Києво-Печерській лаврі кажуть, що хресна хода була самовільною і до УПЦ КП стосунку не має (Відео)

Наявні на місці подій сили міліції стояли кордоном між двома сторонами і не пускали українських активістів досередини та не випускали проросійський натовп з Лаври.

Ситуація розвивалась напружено, але без значних ексцесів. Винятком стало відділення “Сбєрбанка Россіі” на вул. Івана Мазепи, вітрини якого проукраїнські активісти визнали за потрібне розтрощити.

Цю ситуацію обговорили на Народному віче, що відбувалось на Майдані. Там закликали не піддаватись на провокації і не влаштовувати заворушень, вигідних Кремлю. “Путіну потрібна картинка – побиті віруючі, священики, штурм російських церков. Не піддавайтеся на провокації ” – закликали зі сцени віча.

Кількасот проросійськи налаштованих активістів планували провести хресну ходу столичними вулицями – проти Євроінтеграції та за припинення АТО на сході країни. Завадити їм намагалися патріотично налаштовані люди.

Станом на 18:00 із заяви столичної міліції стало відомо, що запланована проросійськими активістами хода усе ж відбулася, проте – не за раніше запланованим маршрутом – ходили колоною всередині Лаври навколо монастиря.

А українські активісти з-під Лаври вирушили з пікетом під російське посольство, речник якого одразу поширив панічну заяву про напад, каміння та штурм. Проте, жодних таких дій мітингувальники не чинили.