Конфлікт через Aukus: Франція відкликала послів зі США та Великобританії і скасувала зустріч міністрів оборони (Відео)

Запланований на цей тиждень саміт міністрів оборони Франції і Великобританії був скасований на тлі конфлікту, пов’язаного з заснуванням США, Австралією та Великобританією союзу Aukus.

Про це з посиланням на The Guardian та джерела Reuters повідомляє “УП“.

Як пише The Guardian, міністр оборони Великобританії Бен Уоллес і його колега Флоренс Парлі мали провести двосторонню зустріч в Лондоні.

Співголова Пітер Рикеттс, колишній радник з національної безпеки Великобританії, підтвердив, що зустріч "перенесено на пізніший термін".

Джерела Reuters підтвердили опубліковане Guardian повідомлення про скасування зустрічі.

Як зазначається, скасування саміту з оборони засвідчує, що для Великобританії у зв’язку з Aukus також будуть наслідки - раніше Франція відкликала своїх послів в США і Австралії.

Нагадаємо, що США, Великобританія і Австралія створюють тристороннє партнерство в сфері безпеки Aukus, що спрямоване на протистояння Китаю. В рамках Aukus Австралії буде надана технологія для будівництва атомних підводних човнів.

Створення Aukus розлютило Францію, оскільки воно зірвало багатомільярдну оборонну угоду Парижа і Канберри. Франція була проінформована всього за кілька годин до публічного оголошення про створення Aukus.

У результаті Франція вперше відкликала своїх послів зі США та Австралії.

Більше - у відео ТСН.