Комуністи знущались з мене 10 років, але забороняти їх не треба – Кучма

imagesПрезидент України (1994-2005 рр.) Леонід Кучма заявив, що він проти заборони Комуністичної партії України через суд. Як передає УНІАН, про це він заявив сьогодні в Дніпропетровську на брифінгу для журналістів.

«Я проти заборони КПУ не тому, що я її люблю – з мене комуністи знущалися в парламенті впродовж 10 років», – сказав Кучма. За його словами, необхідно доводити «через життя», що комуністи мають опинитися на узбіччі.

«Не треба забороняти КПУ через суд, тому що це, на мій погляд, не відповідає моралі. Якщо на виборах народ не проголосує за комуністів – це буде їм оцінка без жодного суду. Вони самі себе зживуть», – сказав другий президент.

Відповідаючи на питання журналістів про його думку щодо ухваленого ВР закону про люстрацію, Кучма сказав, що не читав цей закон. Водночас він відзначив: «Я боюся, щоб цей закон не використовувався як інструмент для придушення інакомислення».

18 травня голова Верховної Ради Олександр Турчинов надіслав до Міністерства юстиції лист із проханням розглянути матеріали щодо антиконституційної діяльності Комуністичної партії України. Відповідний позов Мін’юсту і Укрдержрєєстру було подано до окружного адмінсуду столиці 8 липня 2014 року.

Згідно з позовом, КПУ здійснює дії, спрямовані на зміну конституційного ладу насильницьким шляхом; порушення суверенітету і територіальної цілісності України.