Комп’ютерний вірус, що уразив світ, вдалося зупинити. Стало відомо як (Відео)

ф1Єдиний глобальний порятунок від вірусу, що атакував понад 70 караїн світу, в тому числі Україну, – встановити оновлення Windows.

Розповсюдження вірусу, що вже отримав назву “WannaCry”, вдалося зупинити завдяки реєстрації домена, що в своїй назві не має жодного змісту, та посилання запиту до нього було ключем до поширення кібератаки.

Як пише видання “Медуза“, на такий запит систем звернув увагу фахівець із безпеки, який веде твіттер @MalwareTechBlog.

Він зарєстрував безглуздий домен iuqerfsodp9ifjaposdfjhgosurijfaewrwergwea.com, до якого щоразу зверталась система, ще не знаючи, якими наслідками це обернеться.

Виявилось, що саме реєстрація домена зупинила поширення вірусу, який розповсюджувався тому, що раніше запит до неіснуючого домена був невдалим.

Читайте аткож: Масована атака на комп’ютери світу: першою під удар потрапила Європа (Відео)

Відразу після реєстрації домена, до нього прийшли десятки тисяч запитів.

ф5Реєстрація домена не допомогла тим, хто вже був заражений, але дала час іншим встановити оновлення Windows, після якого вірус не працює.

Однак, пише видання, аби знову почати зараження, зловмисникам злоумышленникам досить змінити кілька рядків коду, де згадується  домен iuqerfsodp9ifjaposdfjhgosurijfaewrwergwea.com.

Кібератака відбувалася через відому мережеву вразливість Microsoft, яку компанія усунула і рекомендувала оновлення. Точно відомо, що вірус не зачепив комп'ютери, програми на яких були оновлені за рекомендацією Microsoft.

Про масштаби кібератаки, що уразила світ - у відео 112 Україна.