Бойовий комбат ЗСУ вказав на вирішальний для України нюанс у розведенні військ на Донбасі (Мапа)

Комбат 46-го татальйону ЗСУ "Донбас-Україна" Вячеслав Власенко
Комбат 46-го татальйону ЗСУ “Донбас-Україна” Вячеслав Власенко

Мінські домовленості про розведення сил на Донбасі передбачають розведення військ від лінії розмежування, тоді як реальна лінія фронту інша і часто під окупацією бойовиків знаходиться територія, що має бути під контролем України. Тому українська сторона вже фактично виконала умови розведення військ.

На цьому наголосив на своїй сторінці у Фейсбук командир 46-го Окремого штурмового батальйону ЗСУ “Донбас-Україна” В’ячеслав Власенко (“Філін”).

Він навів приклад Дебальцевого, яке, за Мінськими угодами про лінію розмежування, має бути під контролем України, однак за фактичним станом лінії зіткнення це місто - під окупацією "ДНР". І таких прикладів по лінії фронту чимало, зазначив Власенко. Тому тепер відводити війська на Донбасі мають тільки російські окупанти, впевнений комбат ЗСУ полковник Власенко.

"Так звана "формула Штайнмаєра" передбачає двостороннє відведення військ виключно від "лінії розмежування". І, якщо уважно подивитись і порівняти місця розташування військ, то ми вже давно виконали цю "формулу" і тепер черга за терористичними військами Д(Л)НР. В іншому випадку це буде втрата територій без жодного пострілу за черговою многоходівочкою Путіна з метою збільшення зони впливу на Донбасі", - написав В'ячеслав Власенко, опублікувавши карту.

Читайте також: «Є дві реальності», — Міністр оборони України назвав умову розведення сил на Донбасі (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», процес розведення військ на Донбасі має відбутися в рамках досягнутих раніше сторонами конфлікту домовленостей у Мінську. Зокрема, у 2016 році було підписане рамкове рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів на трьох ділянках, межі яких закріплені в домовленостях: у Золотому, Петрівському та Станиці Луганській.

Читайте також: Бойовики втратять Ясинувату і не тільки: у штабі ООС назвали можливі межі розведення військ на Донбасі (Відео)

Розвести війська у Станиці Луганській вдалося лише в червні 2019 року. Попри неповне виконання зобов'язань бойовиками Україна і ОБСЄ назвали розведення сторін у Станиці Луганській успішним і 1 жовтня в Мінську вирішили продовжити розведення біля Петрівського і Золотого. 7 жовтня розведення на цих двох ділянках фронту не почалося - його зірвали обстрілами бойовики і продожовжуют ьце робити досі.

Читайте також: «Втрата територій», — комбат ЗСУ вказав на глобальну помилку України у розведенні військ на Донбасі (Блог)

ф1