Комбат ЗСУ “Філін” назвав причину, через яку найчастіше розриває міномети (Фото)

Комбат 46-го батальйону спецпризначення ЗСУ «Донбас-Україна» В’ячеслав Власенко («Філін»). Фото — Фейсбук
Комбат 46-го батальйону спецпризначення ЗСУ «Донбас-Україна» В’ячеслав Власенко («Філін»). Фото — Фейсбук

Причиною загибелі і поранення військових внаслідок розриву мінометів, яких в Україні сталось уже не менше 5-ти, може бути не сам міномет, а набої до нього.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук командир 46-го батальйону спецпризначення ЗСУ «Донбас-Україна» В’ячеслав Власенко (“Філін”).

Читайте також: «Молот», який убиває своїх: хто винен у вибухах українських мінометів (Відео)

Комбат батальйону ЗСУ, який воює з російськими окупантами на Донбасі з 2014 року, з практики повідомив, що в мінометах часто не спрацьовують так звані вибивні патрони. ф1

“Ця “штука” не спрацьовує в середньому 10 зі 100 разів у 120-мм та 40 зі 100 разів у 82-мм мінометах. А далі вже долучається людський фактор”, – написав полковник Власенко, додавши малюнок.

Читайте також: Матіос вказав на ряд обставин, що могли стати причиною розриву міномета на Рівненькому полігоні

Таку ваду мінометів незалежно від їх калібрів комбат ЗСУ вважає головною причиною, “з якої починались майже всі трагедії, пов’язані із підривом мінометів”.

Читайте також: У Міноборони назвали основну версію смертельного вибуху «Молота» — опубліковані кадри слідчого експерименту (Відео)

Зазначимо, за різними оцінками, щонайменше 10 бійців ЗСУ загинули від розривів мінометів за останні три роки. Відомі трагедії і на передовій Донбасу, і в умовах військових навчань на полігонах.

Читайте також: Бойовий комбат ЗСУ назвав головну причину, з якої починались трагедії з розривом мінометів (Фото)