Командувач ООС назвав чисельність окупаційних військ Росії, які воюють проти України на Донбасі (Відео)

Сергій Наєв. Фото – сайт Міноборони України

Зараз проти України на Донбасі у складі так званих “армій” самопроголошених “ДНР” і “ЛНР” воює 28 тисяч бойовиків, російських найманців і кадрових російських військових.

Про це Командувач операції Об’єднаних сил генерал ЗСУ Сергій Наєв заявив під час форуму “Україна-30”.

“На тимчасово окупованій території Донбасу Російська Федерація продовжує утримувати угруповання у складі: 1-го (Донецьк) та 2-го (Луганськ) армійських корпусів, які оперативно підпорядковані 8-й загальновійськовій армії та інтегровані до єдиної системи управління військами Південного військового округу Збройних сил Російської Федерації. До складу 1 і 2 Армійських корпусів окупаційного угруповання військ противника входять 14 бойових бригад, полків та підрозділи забезпечення загальною чисельністю близько 28-ми тисяч осіб”, – сказав Наєв.

За словами Командувача ООС, поряд із окупованою ділянкою кордону України у Ростовській області РФ зосереджені підрозділи 8-ї армії Росії. Ці підрозділи Кремль може у будь-який момент перекинути на окупований Донбас для підсилення так званих "армій" самопроголошених "ДНР" і "ЛНР".

Генерал Наєв підкреслив, що незаконні збройні формування на окупованому Донбасі Росія продовжує підтримувати не тільки живою силою, а й військовою технікою та озброєнням. Зокрема, від початку цього року РФ направила російсько-окупаційним військам на Донбасі понад 33 тисячі тонн паливно-мастильних матеріалів і понад 700 тонн боєприпасів

"Безпекова ситуація в районі операції Об'єднаних сил характеризується підтриманням Росією керованої нестабільності та має тенденцію до виникнення локальних напружень на окремих напрямках", - повідомив Командувач ООС.

Читайте також: Головнокомандувач ЗСУ назвав ступінь готовності українського війська відбити наступ армії РФ (Відео)

Сергій Наєв запевнив, що українські військові на Донбасі готові обороняти Україну навіть за умови нового військового вторгнення Росії.

"У разі ескалації ситуації сплановане відповідне військове реагування як Збройних сил України, так і інших складових сектору безпеки та оборони. Розроблені відповідні варіанти застосування, у тому числі і у випадку військового вторгнення Збройних сил Російської Федерації на територію України", - сказав Командувач ООС.