Комахи, що несуть смертельну загрозу, все активніше атакують оселі мешканців Тернопільщини. Як рятуватись (Інфографіка)

Рятувальник у спеціальному костюмі знешкоджує гніздо небезпечних комах
Рятувальник у спеціальному костюмі знешкоджує гніздо небезпечних комах

На Тернопільщині масово виявиляють гнізда ос і шершнів, які комахи звели в будинках людей, або поруч із ними. Таке сусідство може спричинити смерть через стрімку алергію на укус цих комах.

За дві остання доби, повідомляє Управління ДСНСУ у Тернопільській області, рятувальники знешкодили на Тернопільщині 15 гнізд ос і шершнів у безпосередній близькості до людського житла.

При виявленні такого гнізда біля дому надзвичайники радять терміново телефонувати їм за номером 101 і в жодному разі не намагатись позбутись небезпечних комах самостійно.

6 серпня рятувальники 8 разів виїжджали на допомогу людям, які потерпали від сусідства із небезпечними комахами. 

09:00. В м. Тернопіль на вул. Сахарова, 2 черговим відділенням аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення з горища господарської будівлі на території «Будинку дитини №2» вилучено та вивезено в природний осередок існування 2 гнізда шершнів.

11:49. В м. Тернопіль на вул. Винниченка, 7 черговим відділенням аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення за допомогою автодрабини з-під покрівлі п’ятиповерхового житлового будинку вилучено та вивезено в природний осередок гніздо шершнів.

12:05. В с. Целіїв Гусятинського району особовим складом 22-го державного пожежно-рятувального поста з господарської будівлі вилучено та вивезено в природний осередок існування гніздо шершнів.

14:55. В м. Тернопіль на вул. Білогірська, 28 черговим відділенням аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення з горища приватного житлового будинку вилучено та вивезено в природний осередок існування 2 гнізда шершнів.

18:00. В м. Бучач на вул. Підгаєцька, 12 черговим караулом 9-ї державної пожежно-рятувальної частини з димоходу приватного житлового будинку вилучено та вивезено в природний осередок існування гніздо шершнів.

18:20. В с. Долина Чортківського району особовим складом 6-ї державної пожежно-рятувальної частини з у одній із кімнат приватного житлового будинку вилучено та вивезено в природний осередок існування осине гніздо.

18:30. В с. Геленків Козівського району особовим складом 18-ї державної пожежно-рятувальної частини з горища приватного житлового будинку вилучено та вивезено в природний осередок існування гніздо шершнів.

19:27. В м. Тернопіль на вул. Загребельна, 53 черговим відділенням аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення вилучено та вивезено в природний осередок гніздо шершнів, що оселились під утепленням на одній із стін чотириквартирного житлового будинку.

Представники ДСНС працювали в захисних костюмах із дотриманням необхідних заходів безпеки. Вилучені гнізда з небезпечними комахами вивезено за межі житлової зони.

ф3

7 серпня рятувальники 6 разів виїжджали на допомогу людям, які потерпали від небезпечних комах і знешкодили 5 гнізд шершнів та осине кубло.

Вилучено гніздо шершнів з горища житлового будинку в м. Бучач, також осередки цих небезпечних комах знешкоджено в селах Вільхівець Бережанського, Вербка Монастириського та Великий Ходачків Козівського району. А в с. Петриків Тернопільського району мешканців рятували не лише від шершнів, а й від ос, що теж оселилися в небезпечній близькості та своєю агресивною поведінкою загрожували людям.

Укуси ос і шершнів небезпечні алергічною реакцією людського організму, в тому числі стрімким набряком дихальних шляхів, що може спричинити швидку смерть.

Виявляти гнізда цих комах біля люських осель на Тернопільщині почали з середини липня, та в останній тиждень рятувальники за такими викликами виїздять щодня.

ф2