“Колишнього власника банку підозрюють у привласненні понад 500 млн грн”, – нардеп

ПасічникНеобхідно провести розслідування фактів здійснення протиправних фінансових операцій і реалізації злочинних схем ПАТ «Радикал Банк».

Читайте також. “Святкові” поради всім, хто залишатиме оселю на кілька днів

На цьому 18 квітня під час виступу у Верховній Раді наголосив народний депутат від ВО «Свобода» Олексій Кайда.

– Як відомо, колишній власник «Радикал Банку» Андрій Пасічник підозрюється у привласненні понад 500 млн грн за допомогою шахрайської схеми отримання завідомо неповоротних кредитів під заставу землі із завищеною вартістю у п’ять разів, – каже він. – За повідомленням Служби безпеки України, всього у схемі були задіяні понад 20 осіб, серед яких банківські працівники та директори приватних підприємств Київської області.

Олексій Кайда також підкреслив, що засоби масової інформації неодноразово писали і про інші фінансові махінації банку.

- Зокрема, у 2010 році його включили до списку банків, уповноважених обслуговувати державні підприємства. Лише на комісійних за зачислення коштів на зарплатні картки працівників бюджетної сфери - 0,5-1% зарплатного фонду - банк заробляв мільйони гривень за рік, - сказав свободівець.

Читайте також. Мобільник злодійка повернула, а гроші – ні, тому дід звернувся до міліції

Під час виступу народний депутат також звернув увагу на той факт, що цю фінансову установу пов’язують з колишнім головою правління Державної продовольчо-зернової корпорації України Ігорем Якубовичем і реалізацією махінацій за зовнішніми торговельними договорами, зокрема, щодо закупівлі зернових із подальшою їх поставкою до Китаю.

- Є інформація, що через відсутність контролю за використанням коштів зі сторони Державного експортно-імпортного банку України частина «виручки» продовольчо-зернової корпорації, а саме 40,5 млн доларів США, опинилася на рахунках «Радикал Банку», - зазначив він.

Читайте також. Злодій украв мобільник просто з передпокою, бо двері забули зачинити

Олексій Кайда скерував до Генерального прокурора України Олега Махніцького та Голови Національного банку України Степана Кубіва депутатський запит з вимогою провести об’єктивне і всебічне розслідування фактів здійснення протиправних фінансових операцій та реалізації злочинних схем ПАТ «Радикал Банк», а також позапланову перевірку діяльності банку.