Колишній віце-президент США Джозеф Байден розповів, як він звільняв генпрокурора України

 1Не дивлячись на те, що Джозеф Байден тепер не займає ключових постів у Білому домі, він — впливовий політик не лише в США, а й у всьому світі, повідомляє Голос Америки.

Байден, як він сказав, виступаючи у Раді з міжнародних відносин США, їздив в Київ 12-13 разів, сприяв отриманню Україною допомоги від США й одночасно застерігав українських високопосадовців від помилок. Зокрема, попереджав про те, що в разі неприпинення корупційних оборудок у країні, США не надаватимуть фінансової допомоги. Колишній посадовець при цьому застеріг – корупція залишається найбільшою проблемою України.

Зрозумівши маневри української влади, він порекомендував посадовцям адміністрації Трампа уважно фіксувати, що говорять і що не договорять українці, а також перевіряти як виконують вони свої обіцянки.

Читайте також:  У службі зайнятості України назвали професії і регіони з найбільшим і найменшим заробітком

«Я відчайдушно схвильований регресом у боротьбі з корупцією у Києві. Ось вам один конкретний приклад. Мені дали завдання щодо України. То ж я пам’ятаю, як відбув туди, щоб переконати нашу команду, що ми повинні надати Україні довготривалі кредитні гарантії… Я мав оголосити, що ми пропонуємо ще один мільярд доларів кредитних гарантій. Я отримав обіцянки від Порошенка та Яценюка, що вони вживатимуть кроків щодо генерального прокурора, але вони цього не зробили.

Читайте також: Курт Волкер не поїхав сьогодні в зону АТО через причини, перед якими політики безсилі (Відео)

Я пішов на прес-конференцію і сказав: ми вам не даємо мільярда доларів. Вони мені кажуть: Ви не маєте таких повноважень, ви – не президент, президент казав, що дасть. Я: дзвоніть йому. Я сказав: я їду через 6 годин, якщо ваш генпрокурор не буде звільнений до того часу, ви не отримуєте грошей. І той сучий син був звільнений. І на його місце поставили того, кому на той час довіряли». Таку історію розповів Байден з приводу звільнення генпрокурора України.