Колишній радник Путіна назвав ознаку прямого наміру президента РФ пустити армію в наступ на Україну

Якщо Президент Росії вирішить почати нове військове вторгнення в Україну, то приготування до цього робитиме таємно. Нинішня ж передислокація російських військ біля кордонів України є швидше спробою Кремля залякати Україну і її західних партнерів.

Про це колишній радник Президента РФ, а нині старший науковий співробітник американського Центру політики безпеки Андрій Ілларіонов заявив в ефірі телеканалу “Україна 24″.

“Чи варто очікувати чогось великого, серйозного найближчим часом? Ми ніколи не можемо сказати на 100%, завжди є ймовірність. І враховуючи те, що Путін не відмовився від своїх планів, ми не можемо сказати, що ця ймовірність дорівнює нулю. На жаль, це не так. З іншого боку, той факт, що з’явилися відео з пересуванням збройних сил і бойової техніки до кордонів України, з’явилася стаття в Washington Post, – це є індикатором. Ймовірніше, це є шантажем і залякуванням, ніж реальними приготуваннями”, – сказав Ілларіонов.

Експерт зауважив, що саме для залякування Путін і використовує публічність передислокації своїх військ. Тоді як ознакою прямого наміру Кремля пустити армію РФ у наступ на Україну може бути дотримання секретності, як це було раніше при прямих військових вторгненнях Росії у Грузію та в Україну.

"Ми пам'ятаємо, що коли Путін готував реальний наступ проти Грузії у 2008 році, проти України у лютому-березні 2014 року в Криму, або в липні-серпні 2014 року під Іловайськом, або в січні-лютому 2015 року під Дебальцевим, газета Washington Post не повідомляла про ці пересування. Про це не було відомо. Якщо Путін дійсно хоче приготувати реальний наступ, він готуватиме його таємно. Про це газети в США не пишуть. Тому, хоча ми не повинні втрачати пильності, і уважно стежити за всім, що відбувається, але на цей момент більше це схоже на тиск, на шантаж, на погрози, на використання Парижа і Берліна в якості інструмента проти України. Поки я б утримався від прогнозування того, що нас чекають великомасштабні дії найближчим часом", - заявив ексрадник Путіна.