Не могла поворушити навіть пальчиками на ногах. Поліомієліт загрожує Україні (Таблиця щеплення дітей)

В Україні останніми місяцями поширилася така небезпечна хвороба як поліомієліт. Перший випадок поліо в Україні за останні 6 років був виявлений на Рівненщині у дівчинки Емми. Після цього про поліомієліт повідомили і на Закарпатті.

Емма була жвавою дворічною дівчинкою, повідомляє ВВС. Як і всі діти, вона багато бігала і любила гратися у дворі будинку. Коли дівчинка захворіла, вона не могла поворушити навіть пальчиками на ногах.

Дитину з Рівненщини паралізувало восени 2021 року. У неї виявили поліомієліт. Емма, як і дев’ять її братів та сестер, не була вакцинована.

МОЗ у фейсбук повідомляє, що щеплення – єдиний спосіб запобігти поліомієліту, адже ліків від цієї хвороби немає. Шести доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.

1 з 200 інфікованих вірусом поліомієліту отримує параліч на все життя. 5–10% тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи. Найбільш вразливі до цього захворювання – діти віком до п’яти років.

Щепіться від поліо – для цього зверніться до вашого педіатра або сімейного лікаря. А, якщо пропустили якісь дози щеплення, намагайтеся якомога швидше надолужити їх.