Що не дозволяє здешевшати молоко й мясо – експерт

сирДля поліпшення ситуації у молочному тваринництві та виробництві якісної і безпечної молочної продукції в Україні, потрібне збільшення інвестицій у молочне “господарство”. Таку думку висловив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, передає ІЦ УАК.

За останні роки в Україні спостерігається збільшення продуктивності дійного стада та зростання виробництва молока сільськогосподарськими підприємствами. Відповідно збільшується і частка високоякісної сировини, яка надходить на переробку, що сприяє  підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної молочної продукції та збільшення її присутності на міжнародних ринках.

“Сьогодні, на жаль, ситуація складається таким чином, що ті закупівельні ціни на молоко, які сформувалися за останній рік, і які, до речі, є вищі, ніж у Європі, залишаються практично єдиним чинником, який спонукає виробників молока до збереження та розвитку цього бізнесу. “Довга” окупність інвестицій, високі процентні ставки за кредитами, нестабільність законодавчої бази – все це призводить до зниження зацікавленості”, - акцентував Леонід Козаченко.

Експерт нагадав, що окупність інвестицій у молочне тваринництво становить 7-10 років, а вартість будівництва "місця" для утримання однієї корови, включаючи обладнання для годівлі, доїння, холодильне обладнання та ін., на нових підприємствах становить близько 10-15 тис. доларів CША.