Коли українці перестануть бути хохлами

2Не знаю, що могло б більше принизити українців як виборців, аніж те, що тепер демонструє кандидат у Президенти Володимир Зеленський. Хамовитість, презирство, зверхність, неповага… Бо хіба повага до народу — говорити з ним через екран телевізора записаними заздалегідь роликами й завченими словами? Хіба повага до українців − спочатку кинути виклик Петрові Порошенку прийти на НСК “Олімпійський”, щоб перед громадянами виступити обом зі своїми програмами, а потім самому туди не з’явитися?

Таке гидливе й зневажливе ставлення до людей не демонстрував жоден з попередніх Президентів, навіть той, який мав погашені судимості. Свою неспроможність «зв’язати» два слова й хоч щось відповісти на запитання Петра Порошенка Зеленський продемонстрував у четвер на ток-шоу «Право на владу» на телеканалі 1+1. Хамство й зневага до всіх тих українців, хто дивився передачу. Істерика, нахабне перебивання Президента не для того, щоб уточнити, чи відповісти, а лише для того, щоб прокричати: скаже те, що хоче, на дебатах на стадіоні «Олімпійський». Ця зневага — не до діючого Президента Петра Порошенка. Це — до всього українського народу й впродовж всього того часу, відколи Володимир Зеленський балотується на найвищу посаду в країні. Його виборці це сприймають… Як сприймають його комічні образи на сцені, що відверто зневажають українців, Україну, нашу мову й культуру.

Для тих, хто з якихось причин не дивився на згаданому каналі ток-шоу «Право на владу». Петро Порошенко прийшов на передачу з тим, щоб хоча б там зустрітися з Володимиром Зеленським і прояснити для всього українського народу, які плани у команди ЗЕ на наступні п’ять років, якщо їхній лідер стане на чолі держави, чого чекати всім українцям, як вирішуватиме найгостріші питання й виклики, що стоять перед державою.

Досі від Зеленського не можна було почути вживу жодного адекватного тій посаді, яку він прагне посісти, слова. А як тільки він відкривав рота, одразу морозив щось несуразне. Його політтехнологи дуже мудро розсудили: їм потрібно згуртувати електорат епатажними, а часом нахабними й зухвалими роликами й бігбордами. Той електорат, який не хоче замислюватися над наслідками свого вибору, не задоволений і глухо ненавидить Порошенка тільки за те, що чує про нього з екранів телевізора,. Хочуть люди, щоб когось покарали за корупцію — бігборд «Прийде весна — будемо саджати». Не дуже добре живеться з малою пенсією — бігборд «Чекати залишилося недовго. 21 квітня». А на всі випадки незадоволення — нові бігборди «Зробимо їх разом», «Постав галочку — закрий лавочку», «Не втрать ще 5 років».

Креативу — море. Але це все — по-приколу. Що стоїть за цими добре підібраними й вчасно «проданими» народові висловами? НІЧОГО! А знаєте, чому? Тому, що сам кандидат у Президенти Володимир Зеленський жодним словом не розповів українцям, як він збирається керувати країною так, щоб ми не втратили ці п’ять років, як буде закривати «лавочку», що має на увазі під словом «саджати». Його знущання над українцями досягнуло межі: то він запрошує Порошенка на дебати на стадіон, то вже передумав, потім знову збирається туди йти… Щонайперше, як може Володимир Зеленський, який хоче стати Президентом — гарантом Конституції, ще не обійнявши посаду, порушувати Конституцію й українські закони. Адже дебати мають проходити не як концерт чи розвага, а як змагання двох поглядів на подальший розвиток країни, як відверта розмова про наше з вами майбутнє у заздалегіль прописаному у законі місці.

Нам усім потрібно розуміти, що дебати двох кандидатів — незвичайне шоу. У їх ході ми всі мали б розібратися, куди кожен з них веде понад 40 мільйонів народу, бо наша країна — наше й наших дітей життя. Ми мали б оцінити, наскільки ці люди можуть відстояти в перемовинах з іноземними лідерами Україну, протистояти моральному й психологічному натиску російських орків на дипламатичному фронті.

Порошенко йде на діалог, бо, як сказав поважає право українців знати, що їх очікує в найближчі роки. Зеленський знову не хоче відповідати на питання… Чи не означає це, що йому, вибачте, глибоко напчихати на всіх українців і їхні права, що він, культивує в нації «хохлів», яким все одно, що з державою, аби лише реготати… Основна мета — влада, яку йому поставили за мету ті, хто насправді буде управляти країною, взяти, завести політичну силу «Слуга народу» в парламент. Далі — хоч потоп. Може статися, що потоп не для них, а для нас усіх.

Технологія у команди Зе проста: він мовчить, а тому всі, хто його тепер підтримує, самі додумують про його вчинки в майбутньому те, що кожному до душі. Саме так він об’єднав велику частину електорату. Адже якщо його запитати, до прикладу, в яку церкву він ходить. Відповість, що в церкву Московського патріархату — одразу прихильники ПЦУ відмовляться від вибору й навпаки. Питання про українську мову й мовний закон може «вибити» ще частину електорату. Донбас і Крим — особлива тема, що також критична для такого кандидата. Тож мовчання для Зеленського нині — золото. Він і мовчить, але це ж — до часу. Коли заговорить, чи не буде нам пізно каятися?

Якщо більша частина нас, українців, цього не розуміє, коли не протестували проти тих концертних номерів, де нас як націю Зеленський ображав, то, може, ми ще не сформувалися повністю як нація, як єдиний народ, який має власну гідність, повагу до себе й своєї держави, вимогливість до інших проявляти цю повагу? Може, ще не зовсім витіснили зі своєї свідомості тих «хохлів», яких туди насаджували за довгі роки зросійщення, а тому так легко ведемося на приниження й готові їх вибачати…

Тіна ВЛАД.