Коли трохи не встиг: розкрита причина ліквідації Олександра Захарченка

image001Як відомо, в неділю 26 серпня, в День шахтаря, а також День міста Донецька тепер уже покійний ватажок бойовиків “ДНР” Олександр Захарченко покинув територію “республіки” й виїхав у напрямку Південної Осетії.

У передчутті небезпеки він під приводом вітального візиту взяв участь у святкуванні визнання Росією “державної незалежності” Південної Осетії.

Під час візиту Захарченко таки випросив притулок в “братській республіці”. Плюс як бонус “президент” невизнаної “Республіки Південна Осетія” Бібілов, вручив йому “Орден Пошани”. Нехай, в цей час в Донецьку на всю і проходили гуляння з нагоди святкування Дня міста, але, як то кажуть, свої сідниці дорожчі.

Читайте також: Бойовики переконані, що над окупованими районами Донбасу літають супутники США

У Цхінвалі, крім “офіційного візиту”, він влаштовував свою долю, а точніше – готував запасний варіант, відхідний шлях на випадок, якщо потрібно буде покинути “ДНР”. І така ж невизнана “республіка” – просто ідеальне місце, де можна не боятися за свою проспиртовану фізіономію.

Відповідно до хронології "ДНР", "народний губернатор" Павло Губарєв був змінений Олександром Захарченком, чия черга передавати кермо влади, скажімо так, «полум'яно» настала в цю п'ятницю.

Життя бойовиків, в тому числі і їхнього ватажка - це російська рулетка: ніколи не знаєш, який оберт барабана стане фатальним. Хтось розуміє це й вирішує не грати з долею, кидає револьвер, а інший грає до "переможного" кінця. Так, нашим черговим "переможцем" і абсолютним "чемпіоном" став Олександр "курячий барон" Захарченко.

Читайте також: Напруження в Азовському морі: експерти говорять про підготовку вторгнення авіації й морпіхів РФ

Багато хто знав про його відхід від справ у серпні-вересні. Знали, що він змирився і не чинив опору такому повороту. Що цікаво, у ватажка бойовиків було все готове для "щасливої пенсії", проте відсутність внутрішнього сигналу «стоп» зіграло для нього останній злий жарт. «Сепар», вечір, вибух - і ось вмить ватажка терористів «ДНР» не стало. Від отриманих ран він помер у лікарні.

Читайте також: Бойовики побили жителів Шахтарська через їхнє невдоволення нічним гуркотом

Разом із Захарченком постраждав і Олександр Тимофеєв, "міністр доходів і зборів ДНР", який на відміну від першого все-таки вижив. Не можна виключати і ймовірності, що саме він і був планованою жертвою. Або ж прибрати було вигідно обох. Такий сценарій виглядає цілком розумним, адже Тимофеєв, він же "Ташкент", керував розподілом гуманітарних вантажів, здійснював захоплення мережі супермаркетів "Амстор", "націоналізував" шахту імені Засядька і шахту імені Кисельова, тобто приводів для ліквідації більш, ніж достатньо. Але головним каменем спотикання стало загострення конфлікту з командирами і групами в "ДНР". "Ташкент" жорстко опирався групі близької Ходаковському, який неодноразово виступав проти політики Захарченка.

Завтра-післязавтра про Захарченка забудуть, як про кошмарний сон жителів Донбасу. А його наступник, Дмитро Трапезников, незабаром тим чи іншим чином обов'язково повторить долю всіх і кожного зі своїх попередників.

Сергій Палков,

журналіст, працює в зоні ООС.