“Коли привозимо допомогу і бачимо очі хлопців, це – неймовірно”, – волонтер з Тернополя (Відео)

тарасСтворити громадську раду при Міністерстві оборони України, скасувати сертифікацію вкрай необхідних медикаментів для учасників АТО, знищити бюрократію при закупівлях засобів захисту.

Таке, серед іншого, вимагали українські волонтери на нещодавній зустрічі з Президентом України Петром Порошенком.

Читайте також. Тернополяни Тарас Герман і Сергій Дашкевич зустрічалися з Петром Порошенком (Відео)

Глава держави дякував громадським активістам за допомогу українській армії. І багато різного пообіцяв змінити.

- Президент готовий створити громадську раду при Міністерстві оборони. Це, напевно, такий безпрецедентний момент, якого ще ніколи не було. І в цю раду будуть входити тільки волонтери, люди, які професійно цим займаються, які знають набагато більше, ніж ті «сірі кардинальчики», які роблять держзакупівлі, тобто купують шафи для військових, коли їм треба зовсім інше. А ще, протягують лобістські програми на сотні мільйонів, коли хлопці сидять - голі-босі, – пояснює один з співзасновників об’єднання заради громади “Ядро”, член «Люстраційного комітету Тернополя» Тарас Герман.

Чимало проблем виникає у волонтерів при перевезенні засобів захисту через кордон, каже він. Докладно - у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

Читайте також. Шину з Майдану від тернополян прийняв заступник голови ОДА (Фото)

- Найкращий друг волонтера нині – партіот-кантрабандист, який може привезти з-за кордону будь-що і будь-як, не бере грошей і знає, що це йде на користь держави. За державними схемами, це зайняло б не один місяць... Втім, ми ж не завозимо засоби травматичної чи смертельної дії, це засоби особистого захисту, засоби, які допомагають нашим хлопцям вціліти, допомагають у страшних умовах, під обстрілом, – розповідає Тарас Герман.

Прислухатимуться в Адміністрації Президента  і до порад волонтерів, як переозброїти вояків. Компанії “Укроборонпром” доручили спростити отримання сертифікатів кінцевого користувача.

- До вчорашнього дня не можна було й повірити в те, що десь і колись оборонекспорт побажає зробити такі документи. Подивимося. Мовляв, коли буде найменша потреба, то треба буде лише задзвонити, сконтактуватися з людьми, – говорить Тарас Герман.

Читайте також. Допомагає Тернопіль: вояки просять передавати сухофрукти, горіхи, фрукти (Фото)

Сертифікат якості - ще одна проблема. Наразі волонтери купують чимало засобів захисту, які вже були в користуванні, але є в придатному стані. Ці речі, громадські активісти ретельно перевіряють.

- Ми переживаємо за це. Ми все самі тестуємо, ми прострілюємо бронежилети. Думаю, це - найкращий сертифікат якості. Але все одно митниця вимагає сертифікати якості. Доводиться йти якимись не дуже законними і незаконними методами, якось їх добивати, бо сертифікат видають на нову продукцію, а нова продукція коштує дуже великі гроші, – додає Тарас Герман.

У Тернополі нині - чимало небайдужих людей, які допомагають армії.

- Вони жертвують своїм вільним часом, крадуть його у своїх сімей, дітей, але вони знають, що роблять добру справу і вони бачать результати цієї справи, коли ми вивантажуємо десятки тонн продуктів, чи коли ми привозимо все туди і бачимо очі хлопців, то це навіть не аванс, це не зарплата, це - набагато більше, - вважає чоловік.

Довідково. У Тернополі  сім громадських організацій об’єдналися в об’єднання заради громади “Ядро”. Активісти облаштували Єдиний логістичний центр. Люди активно допомагають бійцям АТО. Просять долучатися усіх небайдужих. Інформацію можна знайти у спільноті Народна допомога Тернопіль.