Коли повітря у Києві стане чистішим

Фото з вільних джерел
Фото з вільних джерел

Рятувальники та синоптики кажуть, що напрямок вітру зміниться на початку наступного тижня, а поки північно-західний вітер приносить дим з Житомирщини, де продовжує горіти лісова підстилка та залишки деревини.

“Станом на 17 та 18 квітня якість атмосферного повітря у столиці оцінюється такими значеннями: завислі речовини (пил та залишки горіння) перевищують граничну допустиму концентрацію у 2-4 рази, діоксид сірки, діоксид азоту, а також формальдегід перевищують гранично-допустимі значення у 2-3 рази. При цьому оксид вуглецю знаходиться в межах нижче ГДК”, – сказав він.
Прокопенко зауважив, що такі показники є характерними для весняного періоду, окрім завислих речовин, та оцінюються як некритичні для населення.
“Найбільше значення забруднення атмосферного повітря, як правило, спостерігається у нічні та особливо ранні години. Тому у цей час необхідно обмежити перебування на вулиці та не відкривати вікна. Ці забруднення, які спостерігаються у місті Києві, є наслідком переміщення повітряних мас з території Житомирської області. Найближчими днями північно-західний напрям вітру збережеться. Вже 20-22 квітня вітер змінить напрям на північний і в ці дні очікується зменшення впливу на забруднення в Києві”, – підсумував він. Також Прокопенко вкотре наголосив, що забруднення повітря у столиці не пов’язане з пожежами у зоні відчуження.
Як передає прес-служба Офісу президента, про це також під час щоденної наради президенту України Володимиру Зеленському повідомив і голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін. Президенту України повідомили, що загрози стратегічним об’єктам Зони відчуження, таким як «Укриття», сховище радіаційних відходів тощо, немає. «На Житомирщині ж горить лісова підстилка, залишки деревини та очерет», – йдеться у повідомленні.
У Держслужбі з надзвичайних ситуацій поінформували, що найближчими днями опадів не передбачається, а ДСНС створила резерв сил на випадок ускладнень. На початку наступного тижня вітер змінить напрямок на північний, очікується зменшення впливу займань на забруднення повітря в столиці. «Головне, що вогонь не розростається і вдається його побороти. Стежте за тим, чи потребує хтось допомоги чи евакуації», – сказав Зеленський.
Нагадаємо, Київ вже третій день очолює рейтинг міст за рівнем забруднення повітря у світі. Станом на ранок 18 квітня індекс забруднення повітря у Києві становить 316 пунктів при нормі у 50 пунктів, а в деяких частинах області сягає 400 пунктів і вище.