Склалася думка, що росіяни створюють своєму агенту ореол політв’язня: Денис Казанський про історію Станіслава Клиха (Відео)

З історій усіх наших заручників, днями звільнених з полону РФ, самою загадковою, безумовно, залишається історія Станіслава Клиха. Про дивну історію Станіслава Клиха розповів у Фейсбук український блогер, журналіст та політичний оглядач Денис Казанський. 

Станіслав Клих після полону.
Станіслав Клих після полону.

Ще кілька років тому детально розбирали його біографію. Клих в минулому був членом різних проросійських організацій України, в гуглі і на його сторінці “Вконтакте” можна знайти безліч фотографій з різними проросійськими діячами, в тому числі з Оксаною Шкодою, Володимиром Корніловим і Вадимом Колесніченком. Сам Клих зізнавався, що був членом і прихильником Партії регіонів. Та й в Росію він поїхав цілком добровільно в розпал бойових дій 2014 року до подруги. Явно будучи впевненим у тому, що йому нема чого боятися.

Коли Клиха засудили, у багатьох склалася думка, що відбувається спектакль, і росіяни таким чином просто створюють своєму агенту ореол політв’язня, щоб потім повернути його в Україну з красивою легендою і 100% впізнаваністю. Приблизно за тією ж схемою, яку провернули з Надією Савченко. Але час минав, а Клиха не звільняли.

А тепер Станіслав Клих повернувся в Україну, і ми бачимо абсолютно зломлену людини з покаліченою психікою, він втратив розум в полоні. Тобто, росіяни 5 років без будь-якої осмисленої причини тримали в тюрмі і мучили за фактом свого. Причому, з усіх українських політв’язнів, Клиха, якого і політв’язнем назвати складно, катували найбільше. Ніхто інший не повернувся з полону в такому стані.

Якась неймовірна дичину. П’ять років в Росії просто ні за що пресували свого ж прихильника, активіста проросійських рухів, якого кинули до в’язниці за надуманими звинуваченнями, нібито за те, що він воював в 90-х на боці чеченців. При цьому Клих багато разів бував в Росії до 2014 року. На його сторінці в ВК безліч фотографій з Москви, Сочі, Ростова і т.д., але тоді ніхто і не думав його затримувати.

І що найдивовижніше – за Клиха жодного разу не заступився ніхто з його колишніх соратників і знайомих по Партії регіонів, типу Олени Бондаренко або Володимира Корнілова. Ніхто з цих людей за весь час не сказав: “Ей, ви че, це взагалі наш, я його знаю, чого ви його пресуєте?” Так мовчки і спостерігали, як Росія калічить їх однодумця ні за цапову душу. Мовляв, раз катують, значить так треба. Значить, є за що.

Насправді це все, що потрібно знати, як про саму Росію, так і про гнилу проросійську тусовку в Україні, яка трохи менше, ніж повністю складається з підлих боягузів і черв’яків.

Пам’ятайте, навіть проросійська позиція не гарантує, що завтра вас не оголосять фашистом і не будуть катувати свої ж російські братушки. Ще один хороший урок усім українцям, які хворіють ідеями “русского мира”. Завтра на місці Клиха може бути хто завгодно. Як бачимо, своїх вони катують навіть з подвійною ретельністю. Топчуть до напівтваринного стану. Хто бачив, яким Станіслав Клих виходив з літака в Києві, тому є над чим замислитися.

Денис Казанский. Переклад з російської ІА “7Днів-Україна”.