“Коли є ті, які готові дати хабар, знайдеться той, хто його візьме”, – Святослав Шевчук у Зарваниці (Фото, Відео)

P7190035-nПро боротьбу зі злом і корупцією, як одним із його проявів, розповідав блаженніший Святослав Шевчук молодих учасників Всеукраїнської та молодіжної прощі до Зарваниці 19 липня.

Ця зустріч відбулася під деревами, на площі біля парафіяльного храму у селі Зарваниця. Буквально за кілька хвилин до появи отця в тому місці щасливо завершили пішу ходу близько двох тисяч людей, які ще вранці 18 числа вийшли із Тернополя. Чимало молодих людей мали із собою прапори України, а також – різну символіку у жовто-блакитних тонах і елементи українського національного строю.

Читайте також. “Я би хотів побажати усім: “Жийте задля України!” – Святослав Шевчук у Зарваниці (Фото, Відео)

До речі, говорив отець досить довго, ще й відповідав на запитання. Але люди навколо не помітили, як злетів час – отця слухати направду цікаво. Він дуже емоційний, щирий у своїх словах.

– Ця проща є особлива, бо наш народ – в особливій небезпеці, – каже Глава УГКЦ багатотисячній аудиторії. – Ми кожного дня чуємо про нові і нові жертви. Ми усвідомлюємо, що це молодь підняла наш український народ з колін. Це молодь сьогодні своїми грудьми затуляє свою вільну державу. Це молоді хлопці і дівчата сьогодні ідуть під кулі, щоб наша країна, наш народ були вільними.

Читайте також. Найефектніший момент прощі у Зарваниці – похід тисяч прочан зі свічками (Фото, Відео)

Перед зустріччю з молоддю Патріарх Святослав молився за Україну перед іконою Матері Божої Зарваницької. Його урочисто вітали вірні перед храмом, де вона зберігається. На думку отця, у нашій країні нині проходить дуже відчутна мобілізація усіх сил, усіх ресурсів. Але проща теж потрібна, бо це – мобілізація духу нашої Церкви і нашого народу.

– Людина є істотою, яка у собі поєднує видимий і невидимий світ, – додає він. – Боротьба зі злом, боротьба за краще майбутнє є двох видів. Вона є, з одного боку, видима, де потрібно навіть життя своє віддати за свою державу, але є і невидима – духовна боротьба, духовна брань. Ніколи в історії український народ не міг перемогти ворога, якщо він найперше його не перемагав духовно. І тому під час цієї прощі ми хочемо воєдино зібрати усі духовні сили нашого народу і просити у Господа Бога, через заступництво Пречистої Діви Марії, благословення, помочі, сили, миру і спокою для нашої землі. Бо саме молитва за мир – є метою цієї прощі.

Читайте також. Зарваниця зустріла 100 тисяч гостей. Серед них – Арсеній Яценюк (Фото, Відео)

Святослав Шевчук подякував українській молоді за боротьбу, яку вона веде.

– Сьогодні треба великої відваги усім нам, щоби встати з колін і будувати, виборювати краще майбутнє для нашого народу, – наголошує отець. – Про цю боротьбу говорить нам апостол Павло, коли каже, що нам потрібно боротися не так проти плоті і крові, як проти духів злоби у піднебесних просторах. Ви подивіться, за тих останніх півроку та боротьба, яку веде український народ, – це боротьба добра зі злом, це є боротьба правди над брехнею, це є боротьба гідності над ницим рабством, це є боротьба, у якій добро завжди переможе.

Отець вважає цю боротьбу – боротьбою світла над темрявою. І фронт цією духовної боротьби, на його думку, проходить через серце кожного з нас.

– І ми покликані бути переможцем у цій боротьбі силою і благодаттю Святого Духа, яку нам виблагала і подасть Пречиста Діва Марія, – наголошує  він. – Кожного дня усім ми, молоді люди, повинні перебороти зло у власному серці. Кожен із нас потрапляє під різні атаки зла. Багато хто говорить про інформаційну війну, яку сьогодні ведуть проти України. Тому говорімо правду і ми переможемо неправду.

Читайте також. У Зарваниці молитвою вшанували Героїв “Небесної сотні” та всіх воїнів України (Фото, Відео)

Частину доповіді патріарх присвятив боротьбі  з корупцією як видом зла, який роз’їдає і знерухомлює наш народ та не дає йому змобілізуватися до кінця.

– Однією із вимог тої молоді, яка вийшла на майдани України, була боротьба із корупцією, – нагадав Святослав Шевчук. – Але корупція – це є не лише продажництво тих чи інших чиновників, чи людей, які є при владі. Корупція – це є моральне зіпсуття суспільства, кожного з нас.

Глава УГКЦ згадав свою недавню розмову зі студенткою, учасницею Майдану. Вона, як виявилося, сумлінно готувалася до сесії і хотіла чесно скласти іспит. Але інші порадили їй… купити оцінки.

– Отже, не всі студенти хочуть трудитися, щоби скласти іспит за здобуті знання. І питання, яке виникло: «За що померла «Небесна сотня»?», якщо самі студенти, сама молодь у своєму особистому виборі починає зраджувати ті ідеали, які проголошували», – продовжує патріарх. –  Будьте певні, коли між нами є такі, які готові дати хабар, завжди знайдеться хтось, хто його візьме. Якщо студент не бореться за свої знання і не хоче працювати над тим, щоби здобути якісну освіту, він знайде дорогу її купити. Але ж каже Господь у Євангелії: «Не шукайте легкої дороги, бо широкі ворота і широка дорога ведуть до пекла. До Царства Небесного веде вузька дорога і вузьку двері і не всі її знаходять.

Гріх, на думку отця, завжди дає нам дорогу найменшого спротиву, найменшого зусилля, пропонує легкі здобуття якоїсь переваги чи швидку насолоду без особистої праці. Однак це – дорога, що веде на погибель.

– Зі злом не може бути компромісів, ми повинні перемогти зло у своєму серці і тоді ми переможемо кругом, куди Господь нас буде посилати: чи на фронт, чи на інші види боротьби, підсумовує він. – Той, хто живе в правді, завжди буде переможцем. І це сьогодні має бути закарбоване у нашій пам’яті. Будьте певні: так довго, як ми не піддамося духовному знищенню, моральній корупції, не підемо на поводу у гріха, так довго ми будемо непереможним, християнським, Божим народом. І тому не бійтеся, не бійтеся сказати «Ні!» різного роду запрошенням, як уникнути від зусилля відповідальності чи навіть жертви, до якої повинні бути готові кожного дня.

Саме молодь, як ніколи, має стати здоровим ядром нашого суспільства, з якого воскресне Україна, наголошує отець.

– Я дякую вам дівчата і хлопці за те все, що ви вже зробили для свого народу і для своєї держави,  Я переконаний, що оновлення нашого народу, нашої держави, нашої влади є ділом ваших рук в майбутності. Якщо ви це діло будете чинити чистими руками з чистим християнським сумлінням.

У кінці зустрічі гурт «Глорія» подарував Главі УГКЦ пісню, а від молоді блаженніший отримав в дарунок футболку – із логотипом з’їзду молоді УГКЦ «Вітер На-Дії», що напередодні відбувся у Львові.

У музеї, облаштованому у дзвіниці
Намети – просто біля площі, що біля пам’ятного знака Матері Божої
Наметове містечко біля джерела Святої Анни

Купальні святої Анни
Віряни – на хресній дорозі

Ввечері почали підходити місцеві та люди із сусідній сіл