Коли гривня упала б у два рази – Азаров

азар в крісліПро те, що МВФ висуває жорсткі вимоги щодо України, зокрема девальвувати гривню в 1,5-2 рази, розповів прем’єр-міністр Микола Азаров у програмі “Іспит влади” в ефірі Першого національного телеканалу в п’ятницю.
За словами Азарова це б призвело до зростання цін імпорту в 2 рази. 

Крім того, прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що успіх переговорів України про асоціацію з Євросоюзом залежить від позиції Єврокомісії, в тому числі від її готовності йти на тристоронні перемовини за участю Російської Федерації.

“Все залежить від позиції Єврокомісії, Євросоюзу. Наші умови гранично прості – ми запропонували тристоронній формат: основні наші проблеми виникли в тому, що основний наш партнер – Росія – побачив там загрози економічній безпеці для себе і Митного союзу”, – сказав він.

Прем’єр додав, що другою умовою є компенсація збитку України на першому етапі асоціацію з ЄС, оскільки, за його словами, Європа відмовляється купувати українські вагони, труби, літаки і кондитерську продукцію. “Ніхто наш “Рошен” купувати в Європі не буде”, – заявив Азаров. Він нагадав, що дефіцит України в торгівлі товарами з ЄС становить $10 млрд.

“Якщо ЄС займе позицію, що нам це особливо не треба, а це треба вам, то це складна позиція, вона на даний момент не відповідає нашим національним інтересам”, – підкреслив український прем’єр.