Коляда у Настасові на Тернопільщині об’єднала Україну (Фото)

Українців у Настасові, що на Тернопіллі, об’єднали спільне виконання пісень і танці на фестивалі «Коляда єднає Україну». Це було особливо символічно у День Соборності.

–  Коляда – це те що об’єднує нас з духовної сторони. Треба робити все, щоб в період зимових свят такі фестивалі проводилися по всій території України, у кожному нашому містечку, щоб люди могли збагатитися духовно, – розповідає народний депутат України Іван Чайківський, ініціатор проведення фестивалю.

– «Зимова казка», «Коляда єднає Україну» –  це приклад любові до рідної землі, до того села, де ти народився. Іван Чайківський є тим прикладом. Старається, працює для свого рідного села, зробивши такий прекрасний фестиваль, дбаючи про добробут громади та села, – коментує перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук.

- Добрий господар завжди радіє, коли до нього приходять гості. Звичайно є якісь турботи, але це турботи приємні: треба щось прибрати, щось прикрасити. Але, коли приходять гості ще й з колядою - це найбільша радість для господаря, - говорить  заступник голови Великоберезовицької селищної ради Володимир Тимчій.

Організатори свята запросили на фестиваль гурти Go-A та «Ватра», Володимира Вермінського, Гриця Драпака, Юрія Футуйму, Василя Хлистуна та близько двадцяти колективів, котрі підтримували запальний настрій кількох тисяч гостей фестивалю.

- У мене найкращі враження, я люблю Настасів, я тут неодноразово був  і ще буду. Дивіться, скільки народу приїхало. Я бачу франківські, львівські, чернівецькі, тернопільські машини. Маса народу приїжджає до Настасова. Всі хочуть подивитися на дійство, люди не знають, що таке справжня коляда, - народний артист України Гриць Драпак.

- Культура - це те, на чому тримається вся наша нація. Мова, культура, наші традиції - це те, заради чого ми живемо.  Те, що передаємо в спадок своїм дітям, внукам та правнукам, тобто нашим майбутнім поколінням, - розповідає заслужений артист України Володимир Вермінський.

На території фестивалю діяв благодійний ярмарок, збирали кошти для порятунку Артемка Гудими.

- Волонтери з трьох сіл Микулинецької громади збирали солодощі, тістечка, від господинь для того, щоб привезти на благодійний ярмарок, щоб запропонувати це відвідувачам фестивалю, а гості жертвували кошти для Артемка Гудими з Тернополя. Через два тижні закривається збір коштів на його операцію по трансплантації кісткового мозку. Залишилося зібрати останній мільйон, а зібрано вже 9 мільйонів.  Цей ярмарок відбувся під патронатом Благодійного фонду “Покрова», - розповідає виконавча директорка Любов Вовк.

Господарі і господині приймали кожного гостя та щедро пригощали їх шашликами, вже відомими настасівськими пампушками, соліннями, глінтвейном, коротше кажучи - всім, чим багаті.

- Дуже атмосферно. Ми дуже раді, що в Україні є місця, де можна так відпочити, - ділиться враженнями Марічка

- Все дуже сподобалося, ми задоволенні. Все дуже гарно, за що дякуємо громаді, - каже Алла.

- Дуже круто, людей це об’єднує.  Запальні танці і гучні пісні - це круто, - каже Тетяна.

Дійство організували Великоберезовицька громада, компанія «Агропродсервіс» та команда Івана Чайківського.  Фестиваль «Коляда єднає Україну» став своєрідним завершенням роботи «Зимової казки в Настасові», проте ілюмінація прикрашатиме містечко до 15 лютого.