«Коханок не покажу, бо не маю, за кермом напідпитку не їжджу», – головний міліціонер Тернопілля (Відео)

P1190044-nКонфлікт між активістами «Автомайдану» та міліціонерами набирає обертів. Кожна зі сторін має власну позицію і стверджує, що вона – вмотивована. Причому емоцій вистачає у всіх.

Нагадаємо, кримінальну справу щодо голови Тернопільського осередку ВО “Автомайдан” Ігоря Василіва через його публічне повідомлення у соціальній мережі нещодавно порушили в обласному управлінні міліції.

Читайте також. «Кожна людина має право на захист, а тим паче — судді», — головний міліціонер Тернопілля (Відео)

На думку правоохоронців, один із постів громадського активіста, який, на додачу, розповсюдило  одне з місцевих Інтернет-видань, містить погрози життю міліціонерів. Хоча Ігор Василів, у свою чергу, запевняє, що то була не пропаганда насилля, а вмотивовані емоції.

Отже, голова Тернопільського осередку ВО “Автомайдан” на своїй сторінці у «Фейсбуці» 14 січня написав таке: “…поступила інформація про нову корупційну схему, придуману тернопільськими міліціонерами для обходу люстрації і призначення на посади! Попереджаємо Вас, будете пропадати кожної ночі по декілька зразу. І ніхто вас не знайде, зупиніться! Даємо вам два дні! Опублікуємо все з прізвищами і фотками ваших коханок, на яких нерухомість стоїть…”.

- Я мусив на це відреагувати, адже, якщо завтра кожен собі почне таке дозволяти проти міліціонера, журналіста, простого громадянина, то… - каже т. в. о. начальника обласної міліції Олександр Богомол. – Має право на захист будь-хто…

Допис тоді активно почали коментувати тернополяни, тож відреагували і міліціонери. Мовляв, там звучить чітка погроза, як можна було змовчати.

Читайте також. Тернопілля: рецидивіст, який забрав життя у 23-річної дівчини, — уже в СІЗО (Відео, Фото)

– З цього повідомлення особисто я побачив погрозу правоохоронцям. Але перекрутили мою інформацію. Сказали, що це моя реакція була на коханок, на будинки, на інше майно. Якщо когось цікавить моє особисте майно – я можу показати декларацію, коханок, вибачте, не покажу, тому що не маю. І за кермом їжджу часто, але напідпитку – ніколи! Але щодо інших працівників, якщо хтось має якихось коханок, майно – вони будуть відповідати за це самі перед законом, згідно із очищенням влади, – вважає полковник міліції, т. в. о. начальника УМВС в Тернопільській області Олександр Богомол. - Процес майнової люстрації пройде у березні-квітні…

Кримінальне провадження триває. Хоча сам Олександр Богомол не впевнений, що справа дійде до суду. Свою наполегливість правоохоронець пояснив тим, що хоче дійсно знати, що саме вкладав Ігор Василів у свої слова. Тобто міліціонеру потрібні факти, а не емоції.

– Я прекрасно розумію, що, можливо, і не буде жодних наслідків з цього кримінального провадження. Їх і не повинно бути, тому що ми багато чого зайвого говоримо інколи, – каже Олександр Богомол. – Але нам треба розібратися, що ця людина мала на увазі. Ми ж навіть не знаємо точно, що це Ігор Василів написав. Якщо та людина, яка це написала, чи Ігор Василів чи хтось інший просто написав це не для погрози, провадження закриють.

Ігор Василів того ж дня скликав прес-конференцію, аби пояснити, чому з’явився той допис у «Фейсбуці». Він начебто отримав від працівників СБУ підтвердження певних корупційних схем у міліції Тернопільської області.

– У мене був зрив через те, що підтвердилися факти, про які ми повідомляли. Щодо посту в «Фейсбуці» - мені видається, що це повинно бути смішно. Адже реакція була миттєвою. А скільки звернень зробили громадські організації і ми не бачили жодного разу, щоб були відразу такі миттєві рухи. Нам по 10-14 днів йдуть відповіді на запити про різні корупційні схеми, – каже голова Тернопільського осередку ВО “Автомайдан” Ігор Василів.

До речі, на час проведення прес-конференцій особисто пан Василів і головний міліціонер Тернопілля знайомі не були. Більше того, пан Богомол сказав, що лише отримав звернення від ВО «Автомайдану» щодо оборудок у ДАІ та підрозділі МРЕВ. Уже навіть перша перевірки щодо наведених активістами фактів провів. Наразі, на його думку, факти про зловживання довідками не підтвердилися.

Отже, крапку у цій справі ставити ще рано. ІА "7 Днів-Україна" стежитиме за ситуацією...

Софія Левицька