Кличко виграв судовий позов проти телеканалу «1+1» про захист честі та гідності

фото із вільних джерел

Він заявляв, що журналісти програми «Гроші» оприлюднили щодо нього неправдиву інформацію.

Про це йдеться у рішенні Подільського районного суду Києва, який розглядав цю справу.

Мер Києва та його колишній радник Дмитро Білоцерковець ще у серпні 2019 року подали позов проти «Телерадіокомпанії «Студія 1+1» після виходу програми «Гроші» Олександра Дубінського, інформує Громадське.

У випуску програми від 24 червня 2019 року «Як крадуть у киян, або схеми Кличка на МАФах» журналісти заявляли, що «мер Кличко та його мафія отримують свою долю з кожної гривні, яку ви платите у ларьку».

Суд вирішив частково задовольнити позов Кличка та Білоцерковця, визнати неправдивою інформацію у випуску програми, а також зобов'язав телеканал видалити відео з сайту, YouTube-каналу «1+1» та соцмереж. Наразі відео вже видалили з усіх платформ телеканалу.

Окрім того, «1+1» має виплатити Дмитру Білоцерковцю 50 тисяч гривень моральної шкоди. Телеканал, своєю чергою, має ще 30 днів, щоб оскаржити це рішення в Київському апеляційному суді.

Сам Кличко заявив, що рішення ніяк не пов'язане з обмеженням свободи слова журналістів програми «Гроші».

«Наскільки ви пам’ятаєте, тоді проти мене була розгорнута широка кампанія з дискредитації. І я заявив, що захищатиму свою честь і гідність у суді. Тому й подав позов до суду на канал «1+1», який поливав мене брудом. Про наступ на свободу слова тут не йдеться», ㅡ сказав він.