“Ключовий ризик”, – колишній Секретар РНБО України вказав на небезпеку від ігор Кремля

Олександр Данилюк

Росія не відмовилася від своїх планів щодо захоплення України. Після заяв Кремля про відведення військ РФ від кордонів нашої країни ключовою небезпекою для України залишається дислокація російських військ біля українського кордону з Білоруссю.

Про це екс- секретар РНБО України Олександр Данилюк заявив в ефірі телеканалу “Україна 24“.

На думку Данилюка, Україні ніяк не можна розслаблятись через заяви Росії про відведення військ від кордонів нашої країни, бо Росія продовжує свої геополітичні ігри.

"Ми бачимо тільки верхівку айсберга, зовнішні прояви. Насправді є стратегія Росії, є стратегія Байдена. І ясно, що це певні маневри в рамках цієї стратегії. Я впевнений, що в розмові між ними було і кілька сигналів, обмін сигналами з кожного боку. Я розумію так: війська були відведені, але це не означає, що Росія відмовилася від своїх планів. Рано розслаблятися. Навпаки, коли всі ніби розслабляються, Росія може змінити фокус і намагатися досягти того, що хотіла, іншими шляхами", - застеріг Данилюк.

Читайте також: “Це може бути світова війна”, – повний виступ Верховного головнокомандувача ЗСУ про загрози Росії (Відео)

На думку екссекретаря РНБО України, після бряцання зброєю біля кордонів України Росія спробує завдати удару у дипломатичній сфері. Тому зараз Україні слід бути вкрай уважною за столом переговорів.

"Ключовий ризик зараз - у дипломатичному напрямі. Тому дуже важливо, щоб у президента і його команди була сильна продумана позиція на кілька кроків вперед. Я бачу, що наступний крок, можливо, буде в Білорусі. Отримати російську армію на північних кордонах - це нам точно не поліпшить ситуацію", - сказав Олександр Данилюк.

Читайте також: Блінкен сказав, як США захистять Україну від можливої нової військової агресії РФ (Відео)