Ключовий етап виборів президента США: виборники обрали Байдена, Трамп оголосив альтернативні дані (Відео)

Результати голосування колегії виборників, яка 14 грудня обрала президентом США Джо Байдена, 6 січня має затвердити Конгрес США.

Як повідомляє ТСН, вперше в історії президентських виборів США процедура засідання Колегії виборників не була формальним затвердженням результатів прямого голосування американців на президентських виборах – до засідання Колегії і голосування виборників була прикута увага всього світу. За Джо Байдена виборники віддали 306 голосів, за Дональда Трампа – 232. При цьому виборники всіх штатів, де Трамп оскаржував результати президентських виборів, проголосували за Байдена.

Читайте також: Вирішальний день виборів президента США: Трамп не здається, Байден збирає команду (Відео)

Останньою спробу догодити Трампу у його впертих заявах про начебто перемогу у президентських виборах зробили республіканці штату Джорджія: вони провели "альтернативне" засідання і символічно присудили Трампу 16 голосів, які на реальні результати президентських виборів у США ніяк не впливають.

Своєї поразки у виборах президента США республіканець Дональд Трамп досі публічно не визнав. Раніше Трамп заявляв, що покине Білий дім, якщо Колегія вибрників обере президентом США Джо Байдена.

Більше подробиць про те, як у США відбувався ключовий етап виборів президента США під час засідання колегії виборників, - у сюжеті ТСН