Клімкін пояснив, навіщо Захід продовжує діалог із Кремлем, який ставить ультиматуми щодо України

Павло Клімкін. Фото з відкритих джерел

Доки Захід веде переговори з Росією, Путін не наважиться на нову пряму військову агресію проти України. Захід же на жодні ультиматуми Кремля не піде.

Про це міністр закордонних справ України в 2014-2019 роках Павло Клімкін заявив в ефірі телеканалу “Україна 24“.

“Путін домігся продовження переговорів. Він отримав процес, хоча результат він не отримує. І він сподівається, що буде розігрувати карти, які у нього є… Ми знаємо, що його головна мета – це руйнування української державності. Путін не розраховував на те, що він отримає якісь гарантії (від Заходу – ред.). До того ж в гарантії зараз ніхто не вірить. Сама Росія порушила гарантії від Будапештського меморандуму до двосторонніх угод з Україною”,- сказав Клімкін.

Водночас український дипломат підкреслив, що краще вести переговори з Росією, ніж відбивати військові атаки її армії. Саме так Захід зараз і чинить.

"З Путіним говоритимуть далі, і я це підтримую. Розмова нехай навіть з російським режимом - краще, ніж військові операції. Переговори, які велися з Кремлем щодо Донбасу, які зараз на паузі, оскільки Кремль займається "бикуванням" і підняттям ставок, - це краще, ніж військовий розвиток ситуації. Тому Захід, а саме Сполучені штати Америки, я вважаю, мають рацію, продовжуючи ці переговори", - сказав Клімкін.