Клімкін назвав час можливого вторгнення РФ в Україну: “Путін підвищує ставки”

Павло Клімкін. Фото з відкритих джерел

Масштабна військова ескалація Росії проти України може початися вже цього місяця.

Про це екс-глава МЗС України Павло Клімкін заявив в ефірі каналу “Україна 24“.

За словами Клімкіна, в оцінці терміну можливого вторгнення Росії в Україну сходяться чимало військових експертів.

“Я сьогодні говорив з дуже відомим військовим експертом. Він каже: по тому, як Росія перекидає сили, можна зробити оцінку, що вона готується або до масштабних ескалацій, або до послідовності провокацій у найближчі від одного тижня до чотирьох. Оцінки інших експертів, в яких я питав, плюс-мінус схожі”, – заявив український дипломат.

Читайте також: Хомчак: РФ стягує війська до кордонів України і “створює загрозу військовій безпеці держави” (Відео, Схеми)

Павло Клімкін пояснив, що Путін розглядає Україну як плацдарм у протистоянні зі США. Тому "гра м'язами" на Донбасі і біля кордонів України для президента РФ - спосіб підвищити ставки Росії.

"Путін, звичайно, підвищує ставки, йому потрібно "торгуватися" з Байденом. Більше того: це для Путіна дуже важливо. Путін почувається дуже ображеним від слів Байдена про авторитарність... Тому це дуже серйозне питання для Путіна. Всі розуміють, що Путін хоче "відігратися". Тому підвищена бойова готовність військ США в Європі. Звичайно, американці по своїх каналах вже виходили на Москву, жорстка комунікація відбувається. Але Путін підвищуватиме ставки, а Україна для нього - плацдарм, Донбас - розмінна карта", - сказав Клімкін.

Український дипломат наголосив, що в такій ситуації для України заявлена Байденом підтримка США є вкрай важливою.

Читайте також: Стало відомо, як після дзвінка Байдена Зеленському США можуть підтримати Україну на тлі конфронтації РФ (Відео)