Клімат України суттєво зміниться — стане спекотно

потепління У найближчий період 2014-2030 рр. в Україні можна очікувати подальше підвищення як середньої, так і максимальної та мінімальної температур протягом усього року, зокрема найбільше потепління очікується влітку на північному сході країни. Про це під час круглого столу повідомив директор Українського гідрометереологічного інституту Володимир Осадчий.

Окрім цього, за його словами, ще у наступні 20 років — до 2050 року найбільше потепління буде взимку, а літом максимальне потепління прогнозується у південних областях. Також у період 2081-2100 рр. потепління влітку на півдні України можливо буде суттєво перевищувати зимове на півночі.

Проте, найменші зміни температури прогнозуються для весни в усіх регіонах України і в усі сезони для західного регіону впродовж усього поточного століття.

Загалом, зі слів В. Осадчого, у найближчий період максимальне потепління для нічних мінімумів очікується у північно-східній частині країни взимку та у Луганській області влітку та восени, а для денних максимумів - у північних областях влітку та восени, найменші зміни прогнозуються у Карпатах та Криму.

— Таким чином, до кінця 21 століття можна очікувати підвищення температури на півдні та сході країни у тепле півріччя, за рахунок зростання максимальної температури, а в холодне півріччя - на півночі країни за рахунок підвищення мінімальної температури - зазначив В. Осадчий.

Окрім цього, в Україні холодний період може стати вологішим, а теплий - посушливішим, і північно-західні території можуть стати краще вологозабезпеченими, а південно-східні більш посушливими.

Джерело – УНН.