Кількість загиблих і поранених у ДТП на Тернопіллі не зменшується

вільчинськийУ 2014 році на дорогах Тернопільщини сталося 394 дорожньо-транспортні пригоди. Причому на дорогах місцевого значення аварійність у 10 разів менша, ніж на дорогах державного значення.

Про це повідомив нещодавно заступник начальника Служби автомобільних доріг в області Петро Вільчинський, доповідаючи про стан безпеки на автошляхах області та заходи щодо його покращення, під час засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

– На 10 км доріг державного значення аварійність становить 2,64, а на 10 км доріг місцевого значення  – 0,23, – констатував він. – Однією з причин ДТП є перевищення швидкості. Зокрема, у 2012 році на дорогах області сталося 429 дорожньо-транспортних пригод, у 2013-му – 460, а у 2014-му – 394. Однак, як свідчить статистика, не знижується важкість аварій. Сумно констатувати, що кількість загиблих і поранених не зменшується.

Читайте також. Ями на дорогах Тернопілля щодня «латають» 17 ремонтних бригад (Фото)

За словами Петра Вільчинського, протягом минулого року завдяки заходам щодо підвищення безпеки дорожнього руху вдалося зняти з обліку 7 місць концентрації ДТП на дорогах області. Зараз на обліку – 8 місць концентрації ДТП. Також на місцях концентрації ДТП вдалося зменшити аварійність на 14%.

Читайте також. Дороги у Тернополі «латають» відразу чотири бригади майстрів

Голова обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, заступник голови обладміністрації Леонід Бицюра доручив місцевим органам виконавчої влади спільно з органами місцевого самоврядування, Службі автомобільних доріг в області, ДП «Тернопільський облавтодор», Управлінню ДАІ УМВС України в області, Тернопільській дирекції залізничних активізувати роботу щодо виконання Плану заходів на 2015 рік з покращення безпеки руху на дорогах та забезпечення безпеки руху через залізничні переїзди області; забезпечити ліквідацію недоліків в утриманні вулично-шляхової мережі області, що загрожують безпеці дорожнього руху, які були виявлені під час комісійного обстеження минулого року; здійснити необхідний комплекс заходів щодо проведення поточних робіт на дорогах місцевого значення та комунальних дорогах в населених пунктах, для чого використовувати кошти місцевих бюджетів, субвенцій державного бюджету, інших джерел, не заборонених законодавством забезпечити належне освітлення в темну пору доби вуличної шляхової мережі міст та селищ.

– Наше спільне завдання – підвищення безпеки руху водіїв і пасажирів, – каже Леонід Бицюра. – Тому першочерговим завданням мають бути заходи щодо заборони експлуатації транспортних засобів, технічний стан яких не відповідає правилам, нормам і стандартам безпеки дорожнього руху.

Читайте також. Дві бригади латають дороги у Тернополі спеціальною бітумною сумішшю (Фото)

Потрібно проводити відновлення, реконструкцію та передбачити встановлення нових світлофорних об’єктів на перехрестях в населених пунктах з високою інтенсивністю руху транспорту та пішоходів, організовувати додаткову мережу стоянок і парковок для транспорту в містах і селищах з великою кількістю транспортних засобів, вважає чиновник. Потрібно, на його димку, також вирішити питання щодо встановлення необхідних дорожніх знаків, де їх немає, поетапної заміни знаків, що не відповідають діючим вимогам, на знаки зі світловідбиваючою поверхнею.

Софія Левицька