Кількість безробітних у столиці Прикарпаття збільшилась вдвічі

фото: Слово і діло
фото: Слово і діло

Порівняно з минулим роком, в Івано-Франківську вдвічі збільшилася кількість безробітних людей, які звернулися у міський центр зайнятості. Про це Суспільному повідомила його очільниця Юлія Вінтоняк.

З 12-го березня – початку уведення карантину – в Івано-Франківському міському центрі зайнятості 574 людини отримали статус безробітного. Їм усім призначено допомогу. Зволікань з виплати немає.

“Ця цифра збільшилася у два рази, якщо порівнювати минулий рік такий же ж період. На час карантину багато хто звільнився, багато кого звільнили і ще третій фактор – надання статусу проводиться без підбору роботи”, – розповідає директорка Івано-Франківського міського центру зайнятості Юлія Вінтоняк.

І додає, якщо минулого року реєстрували 10-20 безробітних, то зараз – 60.

До слова, відповідно до змін, статус безробітного надається людям з першого дня реєстрації у службі зайнятості за заявою без вимог до потрібної роботи. Допомогу з безробіття призначають з першого дня реєстрації на підставі поданої заяви.

На сьогодні розмір мінімальної допомоги з безробіття складає 1000 грн. Максимальний – чотири прожиткові мінімуми. Раніше мінімальна сума допомоги становила 650 грн.

Також Юлія Вінтоняк розповіла, що франківські медичні заклади мають велику потребу у працівниках. Проте люди не зголошуються іти туди на роботу.