Кілька сотень тернополян на Водохреще прийшли на набережну ставу (Відео, Фото)

P1190003-nНа набережній Тернопільського ставу під обід 19 січня воду освячували разом представники всіх християнських конфесій.

Урочистості традиційно пройшли біля підніжжя хреста, встановленого на честь 1020-річчя Хрещення України у парку ім. Т.Шевченка.

Читайте також. До Духовного центру на Тернопіллі на свято приїхало близько 4 тисяч вірян (Фото, Відео)

Під час Служби Божої святі отці змінювали один одного, проголошуючи побажання до вірних зі Святого Письма. Врешті митрополит Тернопільсько-Зборівський кир Василій Семенюк (УГКЦ) та Архиєпископ Тернопільський і Бучацький Нестор Писик (УПЦ КП) опустили свої хрести у великий металевий чан із водою, що стояв під сценою.

Після освячення тернополяни почали набирати освячену воду у пляшки та банки, аби віднести її додому. Направду не всі поводилися, попри свято, – належно. Дехто так штовхав тих, хто був попереду, що часто віряни розливали воду, яку щойно набрали з чану.

Читайте також. Водохреще: мокрий сніг не злякав мера Тернополя і його друзів-свободівців (Фото, Відео)

Упродовж всієї відправи падав холодний дощ зі снігом. Тож дехто з тернополян ховався під парасолями. Втім, ніхто не пішов додому аж до завершення богослужіння. Присутніми на службі були керівники міста та області. Зокрема, міський голова Тернополя та кілька його заступників і начальників управлінь. Замість «губернатора» прийшов його гуманітарний заступник Петро Гоч. Приїхав у Тернопіль з нагоди свят і нардеп Олексій Кайда.

До речі, дехто з тернополян відразу пішов до ставу, аби пірнути у хрещенську воду. Оскільки крига на водоймі цього року – тонка, символічний хрест на воді вирізали завчасно. Зайти у воду в ньому можна було відразу з берега. Аби люди не переохолодилися та не травмувалися, на місці чергували рятувальники та медики. Та освячення води і купання минуло без нещасних випадків.