Кілька десятків українців досі не можуть повернутися з Китаю: спецрейс скасовано

фото: Європейська правда

17 вересня 2020 року авіакомпанія “Міжнародні авіалінії України” за сприяння посольства України в КНР мала виконати спеціальний чартерний рейс з китайського міста Тяньцзінь до Києва. За два дні до вильоту авіаперевізник скасував рейс і переніс його на середину жовтня через недостатнє завантаження.

Нині, за словами пасажирів, кілька десятків українців не можуть повернутися додому. Серед них є діти, студенти та ті, хто приїхав на лікування. Більшість з них витратили останні гроші на квитки, залишились без роботи та вимушені були брати кредити.

Суспільне поспілкувалося з кількома пасажирами, представником авіакомпанії МАУ та звернулося до Міністерства закордонних справ, аби розібратись у ситуації.

Що кажуть у МАУ?

У коментарі Суспільному в авіакомпанії зазначили, що під час організації спеціальних вивізних рейсів, які не входять у регулярну програму МАУ, авіаперевізник завжди взаємодіє з посольством та планує рейс відповідно до сформованого та наданого списку пасажирів. За його словами, лише 40% пасажирів рейсу оплатили свої квитки.

"На жаль, людський фактор і рішення ряду пасажирів не платити в останній момент і зумовлює можливість виконання такого рейсу — зі списку людей, які очікують перельоту, наданих посольством, квитки придбали тільки близько 60% заявлених", — пояснив прессекретар авіакомпанії Дмитро Дешин.

Він додав, що авіакомпанія не може здійснити рейс, якщо не досягається оптимального рівня завантаження, який покриває витрати на політ туди й назад. Дешин також пояснив, що вартість квитка на такі спецрейси формується відповідно до обов'язкових витрат на переліт і обслуговування в аеропортах.

"Якщо літак летить в один бік порожнім, ціна для пасажирів формується з урахуванням витрат на два плеча перельоту. Коли ж виконуються регулярні та чартерні рейси, ціна розподіляється пропорційно", — додав прессекретар компанії.

Представник авіакомпанії зазначив, що рейс перенесли на 15 жовтня і вартість квитка не зміниться.

"При цьому пасажири, які придбали квитки на рейс 17 вересня, зможуть полетіти перенесеним рейсом, просто змінивши дату польоту, згідно з нинішніми умовами авіакомпанії", — підсумував він.

Журналісти Суспільного звернулися по коментар до посольства України в КНР з питанням, чому спецрейс не оплачується державними структурами, хто має платити за квитки пасажирів і чому спецрейси можуть бути скасовані перевізником. У посольстві порадили звертатися з цього приводу до МЗС. У свою чергу, в Міністерстві закордонних справ Суспільному повідомили, що нині працюють над цією ситуацію, утім, інших деталей не повідомили.